Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

Jesienne rejsy – w pogodni za latem i przygodą

Sezon na morzu nigdy się nie kończy !

Jak dobrze rozumiem wpisy kolegów z Bałtyku że sezon się kończy.

Tak wiele razy jesienią na Bałtyku byłem rozżalony na jesienne i zimowe warunki. Nawet jak my nadal pływaliśmy i warunki nie były trudne, to infrastruktura na kei marin nie dawała coraz częściej możliwości  zaopatrzenia w wodę, gaz już nie wspomnę o jedzeniu. Zamiast się cieszyć rozwiązywaliśmy trudności, których mogło i powinno nie być.

To jednak było wiele lat temu i nawet w naszych polskich portach jest coraz lepiej. Dla mnie jednak, jest to już za późno. Od kilku lat jesienią, zimą i wiosną pływam na wodach Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantydzkiego gdzie sezon nigdy się dla mnie nie kończy.

Dziwnie się Jenak czuje, gdy odpływając z Chorwacji w poszukiwaniu słońca, przygody, oraz żeglarzy długo jeszcze będę ich szukać. Jak w bajce jednego dnia w Chorwacji i we Włoszech są setki jachtów, a teraz ich nie ma zupełnie ! Przecież morze jest piękne,warunki cudownie żeglarskie i na morzu nadaj jest wspaniale !

Tak niestety jest i będzie większość zimy.

U wybrzeża Czarnogóry, Włoch, Hiszpanii będziemy przeżywać z załogami cudowne przygody i historie.

Będziemy naprawdę przeżywać niepowtarzalne warunki, czasem wymagające ale o ile częściej po prostu piękne. To taki marnotrawstwo czasu i przestrzeni że będziemy ta w większości sami na morzu.

Jak jednak spotykamy kogoś najczęściej jednak w porcie to są to wyjątkowi i wspaniali ludzie !  Wspaniali żeglarze i wspaniali podróżnicy. Ich życie decyzje postawy są i będą dla mnie inspiracją i motorem podejmowania własnych decyzji.

Uwielbiam spotykać i poznawać nowych załogantów i nowe załogi, przebywać z ludźmi którzy nie boją się przeżywać i podejmować decyzje ryzykowne. Przecież życie na morzu to ryzyko i pasja, często zmienia wszystko ale też warte jest to wszystkiego !

Jak sięgam pamięcią wstecz największy wpływ na moje życie wywarli ludzie z pasją. Mam ogromne pragnienie mojego serca żeby być dla innych kimś takim.

Do zobaczenie przyjaciele podczas realizacji pasji naszego życia tak żeby być dymnymi z siebie każdego dnia !