Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

Opinie i wspomnienia

 

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

Jako uczestnik kursu – Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Offshore Skipper ISSA, organizowanym przez Kapitana Adama Jakubczaka oraz Sea Star Adventure pod marką Baltic Anchor chciałbym podzielić się swoją opinią.

Kurs JSM / OS był dla mnie trzecim rejsem z Baltic Anchor, na jachcie Sistrum. Mając za sobą dwa rejsy stażowe na odcinkach Palermo-Cagliari ‘2017 oraz Santa Cruz de Tenerife – Arrecife ‘2018 nie wyobrażałem sobie robienia uprawnień gdziekolwiek indziej niż w Baltic Anchor.
Kurs JSM/OS był bardzo intensywny, niezbyt wiele czasu wolnego w ciągu całego tygodnia. Olbrzymia porcja wiedzy często wykraczająca poza niezbędny zakres, przedstawiona w bardzo dobrze poukładanych blokach, zilustrowana wieloma doświadczeniami Kapitana i wielu załóg na różnych jachtach. Zakończony kurs i zdany egzamin to dla mnie olbrzymia satysfakcja, niezbędna wiedza i praktyka prowadzenia jachtu morskiego.
Ponad podstawy zapisałem w swojej pamięci hasło – „Safety first”. Doświadczenia Kapitana Adama i jego żeglującej rodziny, oraz dyskusje wokół dotychczasowych wypadków w żegludze morskiej uświadomiły mi jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo jachtu i załogi ponad „rozrywkowy” charakter żeglarstwa.

Kapitan Adam Jakubczak to podróżnik, żeglarz, oraz Kapitan Jachtowy z ogromnym doświadczeniem. Jako instruktor i wykładowca – cierpliwy, spokojny, pełen uśmiechu i pozytywnej energii ale również stanowczy i zasadniczy.  Poza nauką uświadomił mi jak wiele jeszcze nie wiem i ile przede mną.
Polecam w 101% każdemu kursy, rejsy stażowe oraz rodzinne pod dowództwem Kpt. Adama.
Ahoj Przygodo!
Filip A. JSM        

 

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

 Kulturalny, zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, posiadający bardzo dużą wiedzę żeglarską i nie tylko
Kapitan docenia załogę, chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą

Dba o wygodę i bezpieczeństwo

Klaudiusz K. JSM

 

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

Zaczniemy od jachtu. S.Y SISTRUM to dobrze wyposażona jednostka. Kapitan, właściciel, mimo że jednostka mimo że jednostka jest często też zajmowana przez jego rodzinę, stworzył atmosferę dającą załodze komfort nieskrępowanego użytkowania jachtu….
Najlepsze zostawiamy na koniec. t.j. Sz. P. Kapitan. To zdecydowanie postać nietuzinkowa. Dzieląc się swoim doświadczeniem , godzinami mógłby opowiadać o przeżytych przygodach na morzu, tym samy po części zapraszając nas do swojego życia i życia swojej Rodziny pod Żaglami. To fachowiec żyjący pasjami. Niezliczone uprawnienia stanowią potwierdzenie wysokich kompetencji, ale w szczególności źródło inspiracji do dalszego rozwoju. Codzienny kontakt był po prostu przyjemnością 
Profesjonalne podejście od załogi pozwoliło nawet niedoświadczonym załogantom na czerpanie przyjemności z żeglowania, a także na odkrywanie kolejnych tajników tej pasjonującej dziedziny sportu.

Mimo że to nie do końca po żeglarsku to i tak pasuje. “góra z górą się nie zejdzie, to człowiek z człowiekiem tak. 

Łukasz i Justyna

 

 

Rejs stażowy marzec 2021

Byłem z kpt. Adamem na dwóch rejsach stażowych i właśnie wybieram się na kolejny – wakacyjny z rodziną. Za pierwszym razem trochę się obawiałem bo miałem zerowe doświadczenie żeglarskie, ale zostałem uspokojony, że plan rejsu jest przystosowany do takich osób i tak rzeczywiście było. Dodatkowo otrzymałem pomoc w dobraniu lotów żeby  niepotrzebnie nie przepłacać i sprawnie dotrzeć. Rejsy są prowadzone z nastawieniem na holistyczne poznawanie żeglarstwa, w tym planowanie, nawigację, pływanie nocne, prace bosmańskie, a przede wszystkim z dbałością o bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest dla mnie także świetna atmosfera i przyprawione anegdotami szczegółowe tłumaczenie z czego wynikają i czemu służą czynności czy manewry,  bo to sprawia, że nauka jest bardzo dogłębna. Podczas przelotów każdy uczestnik ma okazję wykonywać manewry, a wachty są dobrane na podstawie umiejętności i doświadczenia załogantów.

Pływając z kpt. Adamem wiele się nauczyłem, czułem bezpiecznie i była to przyjemność.

Łukasz P.
 

 

Rejs stażowy luty 2021

To mój kolejny rejs z kapitanem Adamem Jakubczakiem, na jachcie Elan 431, Sistrum. Zdecydowanie bardzo udany, doskonale zaplanowany i zorganizowany.

Zrealizowana został cała planowana trasa, 413 Nm, odwiedzonych 14 portów, bez komplikacji i w atmosferze jak najbardziej żeglarskiej. 

Kapitan Adam, jak zwykle, pełen energii i zaangażowania, troski o załogę i jej bezpieczeństwo, zarówno na morzu jak i na lądzie.

Andrzej M.

Rejs wypoczynkowy wrzesień 2020

Wystarczy pod kilem stopa wody,
By zacząć z Adamem morskie przygody:
Świetnie wyszkoli i wykład da
(Potem załoga dobrze się ma).
 
Czy na silniku, czy pod żaglami –
Beztrosko, bezpiecznie,
Bo Adam był  z nami 
 
Profesjonalizm,
pracowitość i pasja
To Kapitan Adam 

Magda. W.

 

Rejs wypoczynkowy lipiec 2020

Rejs w Chorwacji z Kapitanem Adamem Jakubczakiem był wielką i niesamowitą przygodą. Przez tydzień odwiedziliśmy mnóstwo klimatycznych i pięknych portów oraz atrakcji. Dotarliśmy w miejsca, które są całkowicie niedostępne z lądu, kąpaliśmy się w ustronnych zatoczkach. Nie mieliśmy potrzeby zaglądać do przewodników ponieważ Kapitan Adam opowiada ciekawe historie  o odwiedzanych miejscach. 

Gorąco polecamy wszystkim rejsy z Kapitanem Adamem Jakubczakiem. Nudzić z pewnością się nie będziecie! 

Katarzyna i Jacek Ch.

 

Rejs stażowy-oficerski, czerwiec 2020

Ponad 1700 Nm, ponad cztery tygodnie na morzu. Największa przygoda w moim dotychczasowym żeglarskim życiu. Jacht Elan 431, Sistrum, kapitan Adam Jakubczak.

Oprócz trudnej organizacyjnie trasy, dodatkowym wyzwaniem były waruniki pandemii covid 19. Utrudnienia z nią związane w każdym odwiedzanym porcie, kapitan pokonywał z największą determinacją i troską o zdrowie wszystkich. Zarówno naszej załogi jak i innych napotykanych ludzi.

Wszytkie cele zostały zrealizowane, pokonaliśmy całą trasę w określonym terminie.

Po raz kolejny, kapitan Adam okazał się fantastycznym dowódcą, godnym zaufania i odpowiedzialnym człowiekiem. Dzięki niemu, moja wiedza żeglarska zaokrągliła się, zdobyłem doświadczenie, którego życzę wszystkim żeglarzom.

Andrzej M. 

Rejs szkoleniowy luty 2020

Na kurs i egzamin JSM PZŻ, jechałem pełen niepewności. Choć kilka rejsów mam za sobą i patent żeglarza z 2009 r. w dokumentach, to przypomnieć i przyswoić tak rozległą wiedzę, z tak obszernego obszaru, wydawało się mi nie do ogarnięcia.

Jednak wykłady Kpt. Adama były bardzo merytorycznie treściwe i  jasne. Swą ogromną wiedzę potrafi przekazać w sposób dostępny dla każdego. Manewry ćwiczyliśmy do skutku, aż każdy z nas, czuł się w nich pewnie. To nie był zwykły rejs, to była nauka od rana do wieczora aczkolwiek we wspaniałych morskich warunkach. 

Dodam jeszcze że z kursantami których dopiero co poznałem (dodatkowy stres 😀).

Reasumując: egzamin JSM PZŻ na Gibraltarze – zdany! ⛵⚓🍾🍸 , polecam szkolenie i kurs na Gibraltarze, każdemu zarażonemu pływaniem, polecam też firmę Kap. Adama i Baltic Anchor

Daniel. O. 

 

Rejs szkoleniowy styczeń 2020

Kurs oceniam pozytywnie. Kapitan Adam posiada rzetelna wiedzę I doświadczenie. Dowiedziałem się rzeczy w zakresie bezpieczeństwa na morzu o których nawet wielorybom się nie śniło😊.

Świetna załoga I atmosfera na burcie.

Karol Ż.

 

Rejs stażowy grudzień 2019

Tak w kilku zdaniach powiem Afriko-FANTASTIKO !!! Mój pierwszy rejs po dużej wodzie. Z urokami pływania nocą i wpatrywaniu świateł innych jednostek na wodzie, z wsłuchiwaniem się w radio,patrzeniem na przyrządy nawigacyjne….. z oczami szeroko otwartymi!!!! Do tego całkowite zaufanie Kapitanowi, który wie dokładnie gdzie, co i jak. Może mało żagli ale warunki dyktowały moją ochotę na….. przechył i przechyły…..i podziwiam doświadczenie i rozsądek Kapitana !!!! Dzięki temu był czas na zwiedzanie ” dzikiej Afryki “.

Wspaniały czas, wspaniały rejs !!! Zachęcam wszystkich do rejsów na dzielnym Sistrumie oczywiście z jeszcze dzielniejsza Kapitanem Adamem !!!!

Sławek. B.

 

Rejs stażowy grudzień 2020

Mój pierwszy rejs, z firmą Baltic Anchor odbyłem w marcu 2019 roku. Afryka J. Moc wrażeń, świetni ludzie a przede wszystkim profesjonalizm organizacyjny na najwyższym poziomie. Obawy, co do rejsu które miałem, wynikające z nieznajomości Baltic Anchor, zostały rozwiane w kilka chwil. Polecam znajomym i wszystkim, którzy to przeczytają J

Andrzej M. 

 

Rejs Charytatywny Onko-rejs luty 2019 

Kochani uczestniczyłam w rejsie nie w onkorejsie, bo z dziewczynami po przejściach onkologicznych.

Na zaproszenie Edyty Kalinki Adama Jakubczyków, żeglarskiej rodziny, która zaprosili nas na swój jacht Sistrum. Była to bardzo odważna decyzja z ich strony same baby po przejściach, ale od razu zapanowała super atmosfera i po wejściu na jacht chwile odpoczynku po podroży, po posiłku zaproszono nas na zwiedzanie Gibraltaru bo tam był nasz port. Są prawdziwymi przewodnikami również na ladzie. W trakcie zwiedzania opowieści nie miały końca. Po powrocie na jacht Sistrum szkolenie z zasad bezpieczeństwa jak się zachować w rożnych sytuacjach, pełna pokora dla natury. W kolejnym dniu wypłynęliśmy do Maroka super przygoda lekki wiatr wiec żagle pięknie łopotały sterowanie, cumowanie ale poradziłyśmy sobie. Czyli wcześniejsze szkolenie i wskazówki się przydały.

W Maroko zwiedzaliśmy i tez bardzo dożo wiedza na temat zwiedzanych miejsc. Rodzina Jakubczaków to ludzie z otwartym sercem, pogoda ducha i ogromnym potencjałem zaufania dla drugiego człowieka i dużym doświadczeniem żeglarskim. Przez cały pobyt czułam się bardzo dobrze bezpiecznie i komfortowo. Osobiście polecam rejsy z Baltic Anchor. Po takiej przygodzie akumulatory każdego są naładowane na maksa i wiara że są dobrzy ludzie którzy bez obaw potrafią wyciągnąć pomocna dłoń .

Za każdą chwile spędzoną na rejsie bardzo bardzo serdecznie dziękuję, za wrażliwość na drugiego człowieka. Polecam wyprawy z Baltic Anchor

Elżbieta K., Ewa, S, Iwonka K.

 

Rejs stażowy luty 2019

“W planie rejsu mieliśmy płynąć do miasta Tanger, oraz odwiedzać pobliskie  miejscowości u wybrzeży Afryki.

Niestety zmienne warunki atmosferyczne typowe do rejonu geograficznego pokrzyżowały nam plany.

Wiatr w dziób i wysokie zafalowanie zmusiły nas do zmiany kursu. Obraliśmy za cel Ceute, a następnie marinę Smir, gdzie po zejściu na ląd pojechaliśmy pozwiedzać inną miejscowość Tetuan. Po powrocie okazało się, że wiatry (jak kobiety) zmienne są, i musieliśmy udać się w drogę powrotną ponieważ gdybyśmy zostali dłużej moglibyśmy na czas nie dopłynąć do portu na Gibraltarze.

Mimo tych zmian doświadczenie, znajomość tamtych rejonów świata, pomysłowość Kpt Adama nie pozwoliła nam się nudzić i choć pływania nie było za dużo, sporo się nauczyłem i dużo zobaczyłem oraz nabrałem ochoty na kurs sternika morskiego!…. Może w przyszłości?

Każdy rejs (bo nie był pierwszym) z firmą Baltic Anchor i Adamem to niepowtarzalne przeżycie w mega profesjonalnym i fajnym towarzystwie”….

Polecam każdemu !

Daniel. O. 

Relacja z naszego rejsu charytatywnego dla kobiet doświadczonych przez raka piersi, 

Rejs zorganizowaliśmy Z Gazetą Wyborczą oraz fundacją Pełną Piersią. Chorwacja Jesień 2017 rok.

Artykuł o rejsie ukazał się w miesięczniku WIATR- 

https://magazynwiatr.pl/blog/nie-uciekamy-na-morze-przed-zyciem-ale-plywamy-by-zycie-nam-nie-ucieklo/

Załoga Regat ISSA Sea Star Croatia Cup 2017 …Podczas rejsu od 02.09.2017 do 09.09.2017 Kapitanie Chorobie morskiej nie podlegałeś. Dałeś się poznać jako doświadczony, stanowczy i bardzo opanowany i zaradny Człowiek Morza. Twoje strategiczne i przemyślane decyzje pozwoliły nam płynąć jachtem S/Y SISTRUM szybciej niż wiatr. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce w regatach. Jesteś Kapitanem z którym pływanie to przyjemność. Twoje opowieści, poczucie humoru świadczące o dużej inteligencji, umilały nam rejs, jak również obecność naszego robaczka Kalinki Jedyny mankament (słaby punkt) to kategoryczne odmawianie picia “kawy:...

Członkowie załogi; Daniel O., Damian F.  Krzysztof D. Ewa K.

Załoga rejsu Wakacje Chorwacja 2017, …Kapitan Adam Jakubczak jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu. Pływanie z nim to przyjemność. Do każdego miał indywidualne podejście, oprócz żeglarstwa i prac na jachcie. Zabrakło nam jedynie czasu. Dlatego mamy nadzieję że to nasz nie ostatni rejs…

Załoga; Grzegorz G., Katarzyna Gł., Blanka G. Zuzanna G., Dominika L.

 

Załoga rejsu Wakacje Chorwacja 2017,

Dziękujemy Kapitanowi za skrupulatne i profesjonale prowadzenie rejsu. Możemy powiedzieć że zostaliśmy wprowadzenie w tajniki prawdziwego żeglarstwa przez osobę z dużym doświadczeniem i pasją zarówno do żeglarstwa jak i  dzielenia się wiedzą z innymi ludźmi. Dziękujemy za troskę i dużą cierpliwość  oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo podczas rejsu. Nie zostało ono nawet przez chwilę zagrożone….

Załoga; Jerzy S., Robert K., Małgorzata K., Angelika K., Aleksander K.

 

Załoga rejsu wakacje Chorwacja 2017,

…Na początki lipca 2017 roku uczestniczyliśmy w rejsie jachtem S/Y ARTAN, dowodzonym przez Kapitana Adama Jakubczaka, na Morzu Adriatyckim. Wyprawa ta była dla nas “strzałem w dziesiątkę”. Mimo obaw (1 raz na morzu) były to wymarzone i niespotykane wakacje połączone z niezwykłą przygodą. Wszystko to w zasadzie dzięki niesamowitej osobowości jaką jest Kapitan Adam Jakubczak. Potrafi on w perfekcyjny sposób połączyć dowodzenia, naukę żeglarstwa, również w trudnych warunkach, z wypoczynkiem. A wszystko z grupą nowicjuszy będących pierwszy raz na morzu. Dzięki niesamowitej osobowości Kapitana Adama były to “wakacje życia” …

Załoga; Iwona S., Małgorzata W., Iwona O., Jolanta F., Wojciech O., Dariusz W., Zbigniew F.

 

Koncert Charytatywny Klaudii Gałki

Koncert Charytatywny Klaudii Gałki, która cierpi na rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie oraz porażenie kończyn dolnych. Klaudia to bardzo wesoła dziewczynka z wielką pasją: projektowaniem ubrań. Klaudia sama szyje a także szydełkuje ubrania dla swoich lalek i marzy o tym by zostać projektantką mody. Marzeniem Klaudii jest również możliwość zabawy z koleżankami na podwórku oraz samodzielne poruszanie się po szkole. Mogą się one spełnić dzięki sponsorom i może Wam !
Zbieramy na kupno wózka elektrycznego, na który obecnie jej nie stać. Wierzymy że razem będziemy w stanie sprawić wielką radość tej dziewczynce.

Wszystkie chętne osoby, ludków wielkiego serca, które chciałyby pomóc gorąco zapraszamy. Jeśli macie coś na licytację, np. maskotki, ksiązki, vouchery, a nawet samochody 🙂
My zlicytujemy, a Wy wylicytujecie wszystko.

Anna B. Rejs Chorwacja wakacje 2017 …Z miłą chęcią podzielę się wrażeniami po pobycie na pokładzie jachtu Kapitana Adama, a wrażenia naprawdę niesamowite…tuż po przybyciu na miejsce od razu zaopiekował się nami Kapitan i zrobił wprowadzenie do tematu żeglugi, tak by osoby które są debiutantami wiedziały co i jak.

Miejsca, które odwiedziliśmy były naprawdę niesamowite i niedostępne często z lądu . Atmosfera panująca podczas wyprawy była przyjacielska w połączeniu z profesjonalizmem i wiedzą Kal. Adama dawało naprawdę poczucie bezpieczeństwa.
Podczas rejsu zaczęłam kurs na radiooperatora oraz sternika morskiego i w dniu dzisiejszym jestem szczęśliwą posiadaczką patentu ISSA, to naprawdę niesamowite że ludzie maja i realizują swoją pasję ….zazdraszam;) i pozdrawiam całą rodzinę Adama i mam nadzieję że do zobaczenia już niebawem.

Jarek N. Rejsy, Chorwacja 2015,2016 i 2017 Bałtyk 2015 ...Ja pływam z Adamem i Edzią od 4 lat . Byłem na wielu rejsach i każdy z nich był jedyny w swoim rodzaju . Kilkakrotnie planowany tydzień z Nimi zamieniał się na 2 tygodnie i i tak ciężko było wracać do szarej rzeczywistości. Adam jest znakomitym nauczycielem , kompanem i przyjacielem. Jeżeli ktoś chce się nauczyć profesjonalnego i bezpiecznego żeglowania , to będzie zajebiście usatysfakcjonowany . Z Edzią fajnie gania się delfiny, jest też znakomitym samodzielnym kapitanem . No ale nie będę Wam zdradzał wszystkich szczegółów …..Trzeba spakować się i koniecznie popłynąć z Nimi w rejs. Gwarantuję znakomitą zabawę. Ja na pewno jeszcze nie raz z Nimi popłynę …

Daniel O. Rejsy Bałtyk 2015, Chorwacja Regaty wrzesień 2016 …Witam ,mam przyjemność podzielić się wrażeniami z wypraw, rejsów, regat w których miałem okazję brać udział z Adamem i Baltic Anchor. Zawsze była profeska (łącznie z dojazdem) i bezpieczeństwo ale przygód pełnych wrażeń też nie brakowało.
Adam jest żeglarzem z zamiłowania, wiedza którą posiada jest ogromna i dzieli się nią bardzo chętnie a i łatwość w jej przekazywaniu jest zadziwiająca.
Nie ogranicza się tylko do pływania, zwiedzane wielkie ,małe porty, wysepki, góry….Nawiązane znajomości, przyjaźnie zapadły mi głęboko w pamięć.
Gdy pojawiają się problemy nie szuka za wszelką cenę winnego tylko rozwiązuje je. Nie mogę się doczekać następnego spotkania n jachcie.
Wszystkim spragnionych słońca żagli przygód serdecznie polecam firmę Baltic Anchor.

Agnieszka P. Rejs Listopad 2016 Morze Śródziemne. …byłam uczestniczką rejsu z Malagi _ przez tydzień pod czujną opieką dowodzącego

Bardzo mi zależy, by podzielić się moją opinią o Sterniku, bo powiem szczerze, że pływałam co prawda dopiero kilkukrotnie ale tak odpowiedzialnego, profesjonalnego skipera nie spotkałam. Miałam do czynienia z dużo starszymi wydawać by się mogło, że bardziej doświadczonymi- nic bardziej mylnego.

Każdy dzień miał planowany, czego tak bardzo mi brakowało na innych rejsach, wiedziałam dokąd , jak długo możemy płynąć, mam świadomość pogody i planów ale to dla mnie ważne, nawet bardzo , porządkuje czas i wprowadza ład, miał też wiele rozwiązań i pomysłów , dbał o nasz czas, proponował miejsca zwiedzania z nami też zwiedzając, był nam często przewodnikiem, pewnie dla Krzyśka to oczywiste ale  dla innych skiperów z którymi pływałam nie.Przy tym poziom bezpieczeństwa, szkoleń, nauki na najwyższym poziomie.

Dbał o każdego załoganta, interesował się jego oceną i uwagami jeśli takie były , kosztem własnego czasu wykonywał czynności, które mógłby zlecić innym, absolutnie tego nie robił , sam angażował się.

Świetny człowiek, wartościowy pracownik, powiem krótko: premiować, doceniać i szanować.

Nie będę ukrywała, że gdybym chciała popłynąć kolejny raz , pewnie nie tylko jak teraz z partnerem ale też z przyjaciółmi  w ciemno.

Piotr M.  Czerwiec 2016, Rejs po Morzu Adriatyckim, Włochy – Czarnogóra – Chorwacja …”Relacja filmowa”…

Andrzej J. Rejsu po Bałtyku w czerwcu 2015 ze Świnoujścia do Peenemunde i na Bornholm …”Rejs mimo trudnych warunków bardzo udany. Kapitan Adam zna się znakomicie na rzeczy. Oprócz doskonałej żeglugi, bezpiecznej, acz skutecznej posiada umiejętność zjednoczenia obcych w sumie załogantów w załogę. Spokojnie tłumaczy co się wydarzy za chwilę, przydziela zadania wg umiejętności i możliwości. Jednocześnie pozwala na pewną samodzielność załogantów, oczywiście całość mając pod kontrolą. Wszystko jest robione z wspaniałym żeglarskim humorem. Żeglowanie z Kapitanem Adamem jest przyjemnością, nawet w trudnych warunkach wiosennego Bałtyku “…

Marcin   Rejs Wyspy Kanaryjskie styczeń 2016 …”zaczynałem popadać w depresje ,tak sobie myślałem jeszcze miesiąc i bez Prozacu się nie obejdzie 🙂 , przeglądałem fotki z rejsów … I …wiedziałem ze murzę gdzieś szybko się znaleźć -gdzie jest cieplutko, są palmy, lazurowe morze, i ŻAGLE  -tak wśród ogłoszeń z propozycjami rejsów wyłoniła się firma Baltic Anchor … kwestie formalne umowę i przelew załatwiłem w ciągu 2 dni , i w drogę ….
Kanary przywitały mnie sztormem przez co zostaliśmy w porcie 2 dni ale okazało się ze to byl czas absolutnie nie stracony ze względu na doborowe towarzycho i niespodziankę która zafundował mi kapitan (który nawet nie wiedział jaka ogromna przyjemność mi sprawił) później już tylko żegluga w dzikie miejsca ,małe ciche porty Teneryfy i Gomery a także przepiękne zatoczki , podczas spokojnej żeglugi w gorącym słońcu poczułem jak wraca do mnie klimat którego poszukiwałem bo się gdzieś w Polsce zawieruszył .. poczułem jak balsamuje mi się sponiewierana psychika …
Kiedy minął tydzień i przyszło wyjechać …było ciężko- ale …-jeszcze nie zszedłem z pokładu a już /wiedziałem ze wrócę , na ten sam pokład, przypadł mi do gustu nie tylko ze względu ze SISTRUM jest fajnym jachtem ale i na atmosferę jaka wprowadził kapitan ,  przyznam ze to był w zasadzie pierwszy mój rejs gdzie nie czulę żadnego napięcia ,nerwowych sytuacji , jedzenie urozmaicone a nie klopsiki ze słoika przez 3 dni jak to bywa na komercyjnych rejsach (kto pływa ten wie jak jest),tak w zasadzie to załoga decyduje co będzie w menu , jacht czysty, zadbany ,nic nie przecieka ,jakiekolwiek problemy techniczne są usuwane natychmiast po ich wykryciu, pływa jeszcze na pokładzie oficer jako pomocnik który jest mistrzem gotowania jajek na miękko,  bardzo fajny spokojny człowiek . …za 3 miesiące znowu do was wrócę tym razem na trzy razy dłużej .pozdrawiam i dzięki za ten wspaniały klimat na jachcie”…

Daniel O. Rejs Chorwacja 2014, Bałtyk 2015, Włochy 2015 “…Każdy rejs,a byłem na trzech(Chorwacja,Bałtyk oraz Włochy)to przede wszystkim profesjonalizm Kapitana,doskonała organizacja życia na jachcie,czasu na samym morzu i wycieczek w odwiedzanych portach. Wysoka kultura oraz olbrzymia wiedza Adama,a właściwie łatwość dzielenia się nią wynika z Jego pasji do żeglarstwa. Łatwo mnie nią zaraził i z przyjemnością popłynę  jeszcze nie raz.
Każdemu polecam rejs z Baltic Anchor”…

Roland P. Rejs grudzień styczeń 2014-2015 Wyspy Kanaryjskie “…Byłem z Baltic Anchor z Kapitanem Adamem na rejsie Świątecznym i Noworocznym na Wyspach Kanaryjskich. Rejs perfekcyjnie zorganizowany, prowadzony bardzo bezpiecznie, a mieliśmy sztorm.
W czasie rejsu były fajne szkolenia, na tematy jakie załoga chciała, Kapitan ma dużą wiedzę i łatwość w jej przekazywaniu. Widać, że lubi to co robi.
Organizowane były ciekawe wycieczki na lądzie.
Widać było, że Kapitanowi Adamowi zależy aby załoga czuła się bezpiecznie a czas spędzała ciekawie.
Polecam, dużo można się nauczyć dobrego żeglarstwa…”

Ewa B.  Rejs Europa – Afryka 2015 – Relacja prasowa

Relacja Ewa z rejsu przez Gibraltar 2015 – Urzekła mnie Skała

Patrycja B. Rejs listopad – grudzień 2014 Gibraltar i wybrzeża Maroko Relacja z rejsu; …”Na pokładzie Jachtu”…

Link; archiwapodrozy.pl

Patrycja B. Rejs listopad – grudzień 2014 Gibraltar i wybrzeża Maroko .Reportaż jaki powstał podczas trwania rejsu. ..”Odbicia Casablanki”…

Link; archiwapodrozy.pl

Łukasz C. Rejs kwiecień – maj 2014 z Gracji do Chorwacji „…”Pływanie z Adamem to wielka przyjemność, nie tylko Kapitan ale i doskonały kolega i nauczyciel. Bardzo chętnie dzieli się wiedza, o żeglowaniu opowiada z pasja i nie podejmuje ryzykownych posunięć mogących narazić załogę. Zawsze przewiduje wszystkie scenariusze rejsu i ma plan B. Polecam wszystkim rejsy z Adamem …”

Kamil K. Rejs wiosna 2014 Ocean Atlantycki Wyspy Kanaryjskie „…Gorące słońce, słony wiatr, przepiękne krajobrazy i wspaniali ludzie. Mój pierwszy morski rejs pod okiem doskonałego żeglarza i doświadczonego kapitana. Niezapomniana przygoda przez duże P. …”

Mateusz M. Rejs wiosna 2013 Bałtyk i Rejs z Chorwacji do Gibraltaru jesień 2013 „..Z kapitanem Adamem i firmą Adept 44 pływałam na dwóch rejsach i każdy z nich był wyjątkowy. Kapitan świetnie prowadzi szkolenia, integruje załogę i atmosfera w trakcie rejsu jest bardzo dobra. Polecam każdemu bo warto!…”

Natalia D. Rejs Bałtyk 2015 …”Kilka słów o udziale….

Rejsy , żeglowanie, celebrowanie spotkania z morzem to zawsze wyjątkowe przeżycie.
W wydaniu Baltic Anchor rejs był również spotkaniem z wartościowymi i ciekawymi Ludzmi. Dzięki Osobie Kapitana Adama mogłam pogłębić swoją wiedzę . Zyskałam piękne wspomnienia “…

Józef W. Rejs 4 tygodnie jesień 2013 rok. „…Witam! W zeszłym roku byłem uczestnikiem rejsu (Alicante-Agadir) 4 ry tygodnie na jachcie, którym dowodził chef Adam Jakubczak.Rejs udany chociaż pogoda była nie najlepsza,ale atmosfera na jachcie b.dobra.Sam kapitan znakomicie prowadził ten jacht wiedza nawigacyjna i manewrowa bez zarzutu.Do wszystkich tzw.pośrednich portów (wymiana załogi) przypłynięcie w czasie. Co jest b.ważne z uwagi na odloty samolotów.Rejs pod względem szkoleniowym również spełnił zadanie. Pozdr.Józek W.

 

Karolina R.; Rejs z Chorwacji do Gibraltaru jesień 2013 „…Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje…”

Krzysztof J. Rejs na Bałtyku jesień 2013 i wiosna 2014 „…Pływanie z Kpt. Adamem to przyjemność wiele się dzieje choć może czasem zbyt mało lecz morze to nie żart. Kapitan odpowiedzialny lecz nie surowy Na rejsach atmosfera jaka być powinna załoga niczym rodzina. wszystko fajnie zaplanowane i dobrze poprowadzone nie tylko na morzu, również pomoc przy zaplanowaniu dojazdu i powrotu … POZDRAWIAM stopy wody pod kilem !…”

Helena R. Rejs Bałtyk Listopad 2012 r. „…Adam to świetny kapitan, umie radzić sobie w trudnych warunkach, chętnie dzieli się wiedzą, potrafi utrzymać atmosferę na jachcie, podpowie co ciekawego można zwiedzić, robi świetne foty…”