Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

Opinie i wspomnienia

 

Rejs stażowy i szkolenie radiooperatora kwiecień 2024

Rejs żeglarski pod dowództwem Kapitana Adama był niezwykle wartościowym doświadczeniem.

Czas spędzony na pokładzie został doskonale wykorzystany. Dokładna odprawa bezpieczeństwa i pokładowa pozwoliły nam za poznać się z jachtem i różnymi rodzajami sprzętów ratujących życie. Kapitan wyczerpująco odpowiadał na nasze liczne pytania, często dodając przykłady z życia wzięte. Nauczyliśmy się wyznaczać własną pozycję za pomocą namierzania. Każdy członek załogi przećwiczył podejście do człowieka za burtą na silniku i na żaglach, a także podejście od kei rufą.  Po zakończonych wykładach JALA i MPDM płynęliśmy nocą. Wieczorami uzupełniliśmy swoją wiedzę filmami na wydarzeniach o żeglarstwie. Żeglowaliśmy przy wietrze o sile ponad 6 w skali boforta, a trasa na bieżąco dostosowywana do samopoczucia załogi. Ostatniego dnia mieliśmy możliwość podejścia do kursu i egzaminu na radiooperatora, i na ogólnie przećwiczyliśmy obsługę radia morskiego.

Kapitan Adam to nie tylko doskonały żaglarz, ale również inspirujący nauczyciel, który potrafi przekazać wiedzę z pasją i zaangażowaniem. Jesteśmy zachwyceni tym czego udało nam się nauczyć podczas tego rejsu i każdy z nas zapisał się na kolejny etap. Każdemu serdecznie polecamy

Żeglarze: Ania, Olga, Kasper, Judyta, Janusz, Andrzej i Bartek

 

Szkolenie i egzamin JSM/PZŻ, ISSA listopad 2023

Kurs na Jachtowego Sternika Morskiego, w którym miałem przyjemność uczestniczyć, był nie tylko niezwykle wartościowym doświadczeniem, ale także fantastyczną przygodą dzięki niezwykle utalentowanemu wykładowcy. Kapitan Adam Jakubczak przekazywał wiedzę w sposób bardzo profesjonalny ale zarazem niezwykle przystępny dla każdego z nas. Zawsze uśmiechnięty i pełen zapału. Niezależnie od pory dnia czy tematu, Adam zawsze potrafił przykuć naszą uwagę ciekawymi anegdotami i przykładami praktycznymi, dzięki temu nie tylko zdobywaliśmy teoretyczną wiedzę, ale również mieliśmy okazję poznać realia prowadzenia jachtu na morzu. Zawsze znalazł czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, udzielić nam cennych wskazówek i wyjaśnić zagadnienia, które mogłyby sprawić nam trudności. Jego celne uwagi i profesjonalne podejście pomogły nam w doskonaleniu naszych umiejętności.
 
W wyniku tego kursu nie tylko zdobyłem niezbędną wiedzę i umiejętności do prowadzenia jachtu, ale również poznałem niezwykłego człowieka. Dzięki nabyciu niezliczonych życiowych doświadczeń, ogromnych pokładów wiedzy, zaangażowaniu, otwartości oraz dystansowi do siebie stał się nie tylko naszym przewodnikiem, lecz także inspiracją do samodoskonalenia i pogłębiania pasji.
 
Gorąco polecam ten kurs i wyjątkowego wykładowcę każdemu, kto pragnie zdobyć niezwykle ważne umiejętności oraz potrafić odnaleźć się w każdej trudnej sytuacji podczas prowadzenia jachtu. Dzięki niemu przeżyjecie nie tylko pełne emocji i niezapomniane chwile na morzu, ale również zyskacie dobrego przyjaciela i mentora.
 
Pozdrawiam Arek

 

Szkolenie i egzamin JSM/PZŻ, ISSA listopad 2023

Dzięki serdeczne za dwa tygodnie wspaniałego szkolenia. Ogromna wiedza, kompetencje i etyka. Postawiłeś nam wysoko poprzeczkę na drodze do prawdziwego żeglarstwa. Za wszystko serdecznie dziękujemy !

Żeglarze Robert i Jerema

 

Szkolenie i egzamin JSM/PZŻ, ISSA listopad 2023

Kapitan Adam Jakubczak podczas rejsu szkoleniowego wykazał się ogromną cierpliwością. A przy tym przekazał wszystkim potężną ilość wiedzy, która jest niezbędna dla przyszłych sterników. Szkolenie odbyło się z ogromnym zaangażowaniem ze strony kapitana. Jak również stworzono nam optymalne warunki do nauki. 

Uważam, że gdyby wszystkie szkolenia były tak profesjonalnie prowadzone, łatwiej zdawało by się inne egzaminy. 

Gdybym miał polecić komukolwiek szkolenie żeglarskie, z całą pewnością polecił bym instruktora Kapitana Adama Jakubczaka

Sternik Adam  

Staż październik 2023

Rejs po Chorwacji z Kapitanem Adamem był niezapomnianym doświadczeniem, które wykraczało poza zwykłe wakacyjne wyjazdy. Nauka żeglowania pod jego czujnym okiem była nie tylko profesjonalna, ale też przesiąknięta pasją i wieloletnim doświadczeniem. Kapitan Adam potrafił przekazać nam nie tylko techniczne aspekty żeglowania, ale również głębsze zrozumienie i szacunek dla morza.

Jego opowieści ze swojego życia na morzu były jak otwarte okno do niezwykłego świata, którego większość z nas nigdy nie miała okazji poznać. Słuchając go, przenosiliśmy się tam wraz z nim, odkrywając tajemnice odległych miejsc i niezwykłe wydarzenia, które ukształtowały jego życie. To było nie tylko fascynujące, ale także inspirujące, pobudziło naszą wyobraźnię i skłoniło do marzeń o własnych przygodach na morzu.

Cała atmosfera rejsu była niezwykle przyjazna i relaksująca. Kapitan Adam potrafił stworzyć przyjazną i otwartą społeczność na pokładzie, co sprawiło, że cała załoga szybko się zżyła. Dzięki temu każdy dzień był pełen śmiechu, wspólnych rozmów i wymiany wrażeń.

Dodatkowo, co sprawiło, że nasze doświadczenie było jeszcze bardziej wyjątkowe, to zaangażowanie Kapitana Adama w pomoc lokalnej społeczności kotów. Regularnie dokarmiając i opiekując się tymi zwierzętami, Kapitan Adam pokazał nam nie tylko swoją miłość do morza, ale także troskę o otaczający go świat. To piękny gest, który dodatkowo sprawił, że nasza podróż była pełna wzruszeń i empatii.

Opieka Kapitana Adama nad lokalnymi kotami była dla nas inspiracją do refleksji nad naszym wpływem na środowisko i nauczyła nas, jak małe gesty mogą mieć duży wpływ na dobrostan innych istot. To wspaniałe, że miłość Kapitana Adama do morza idzie w parze z troską o tych którzy tej pomocy potrzebują.

Gorąco polecamy to doświadczenie każdemu, kto pragnie nie tylko nauczyć się żeglowania, ale także przeżyć wyjątkową przygodę na morzu, w otoczeniu niesamowitej natury Chorwacji i w towarzystwie Kapitana Adama, którego pasja do morza i opowieści z życia sprawią, że ten rejs pozostanie w pamięci na zawsze.

Załoga: Gosia, Mariusz, Tomek, Bartek, Michał, Maciej i Macio

Szkolenie i egzamin JSM/PZŻ, ISSA wrzesień 2023

Wszystko co dobre się kończy. Trzeba opuścić Chorwację ale wrócimy. Jak by ktoś chciał zacząć przygodę z Wiatrem polecam Baltic Anchor Adam Jakubczak z żoną i córką.

Szybko wrócimy 😎

Sternicy; Jacek, Paweł, Piotrek, Grzesiek, Radek, Adam

Rejs stażowy  wrzesień 2023

Rejs stażowy. Bardzo dużo wiedzy, różnorodny, pełen praktycznych informacji dotyczących bezpieczeństwa, postaw, techniki żeglowania , akwenów, budowy jednostek i etyki żeglarskiej. Dużo informacji dotyczących prawnych aspektów żeglarstwa i korzystania z akwenów. Informacje przekazywane w sposób zwięzły ale jednocześnie niezwykle barwny i plastyczny. 

Kap. Adam Jakubczak; bardzo duże doświadczenie i ogromna wiedza żeglarska którą chętnie się dzieli. Bardzo ciekawa osobowość i jest otwarty na ludzi. Na jachcie daje poczucie bezpieczeństwa i profesjonalności. 

Paweł

Rejs stażowy  wrzesień 2023

Polecam wszystkim Kap. Adama, który chcą poznać prawdziwe żeglarstwo. Zarówno od strony bezpieczeństwa pływania i samodzielnej obsługi jachtu, jak i pomocnych nawyków organizacyjno – technicznych. Spokojny i jasny sposób tłumaczenia nawigacji, obsługi map o locji !

Na rejsie panowała życzliwa, kulturalna atmosfera, o którą dbał Kap. Adam. Mogliśmy się bezpiecznie uczyć i wypocząć. 

Jestem wdzięczna za pokazanie postawy pokory wobec morza, szacunku do jachtu, sympatii do świata i ludzi.

Ten duch żeglarstwa zostanie ze mną na zawsze.

Kasia F.

Rejs stażowy  kwiecień 2023

Wyrażamy swoje serdeczne podziękowania kapitanowi Adamowi Jakubczakowi za przeprowadzony w kwietniu 2023, rejs stażowy.

Kapitan w sposób nie niebywale profesjonalny i emaptyczny przekazał nam olbrzymią dawkę wiedzy, praktycznych umiejętności żeglarskich  oraz szczerego zamiłowania do podróży morskich. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy oddany i dyspozycyjny do odpowiedzi na pytania załogi. Spędzony na jachcie tygodniowy rejs dał nam, oprócz bardzo dużej wiedzy zastrzyk energii oraz zamiłowanie do dalszego zdobywania wiedzy żeglarskiej. 

Jaszcze raz dziękujemy Panie Kapitanie

Szacunek

Sternicy; Grzegorz i Radek  

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA, marzec 2023

Wspomnienie szkolenia JSM zrealizowanego pod kierownictwem Kapitana Adama Jakubczaka zostanie ze mną na długie lata. Był to świetnie zorganizowany tydzień wypełniony nauką i praktycznymi zajęciami. Plan szkolenia został dopasowany do poziomu wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników. Jacht Sistrum przyjął nas przyjaźnie i wybaczał wszystkie potknięcia podczas trenowanych manewrów. Kapitan zaś nieustannie dzielił się wiedzą i doświadczeniem. Podejście do egzaminu było stresujące, lecz śmiało mogę powiedzieć, że czułam się do niego bardzo dobrze przygotowana.

Gorąco polecam szkołę Baltic Anchor!

Jeszcze raz dziękuję za wyjątkowy tydzień.

Aleksandra Ż.

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA, marzec 2023

 I made it! Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Inshore Skipper w systemie ISS i Radiooperator w jednym! Właśnie zdałem egzaminy! Trochę to trwało, rejsy stażowe, nauka i kurs w Chorwacji. Ale warto było! Wielkie podziękowania dla Kapitana Adam Jakubczak ze szkoły Władcy Wiatrów – żeglarstwo, podróże Baltic Anchor. Bardzo rzetelna nauka, ogromna dawka wiedzy i profesjonalizmu. Polecam! Dziękuje całej mojej załodze Mateusza, Łukasz, Justyna, Wojtek i Michał – egzamin na Sternika to w końcu praca zespołowa.

Specjalne podziękowania dla mojego serdecznego przyjaciela Jędrka Kowalskiego i oczywiście dla mojej rodziny za cierpliwość i wsparcie.

Sternik  Jasiek
 
 
 

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA styczeń 2023

Uczestniczyłem w szkoleniu na patent jachtowego sternika morskiego organizowanego przez Baltic Anchor i prowadzonego przez Adama Jakubczaka. Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Doświadczenie morskie Adama (wiele tysięcy godzin na morzach i oceanach) oraz  doświadczenie w nauczaniu, powiązane z tym, że chce on tą wiedzę przekazać powodują, że ze szkolenia wracam naładowany wiedzą, bogatszy o doświadczenie oraz z upragnionym patentem. Wracam też dużo mniej pewny siebie, jako że Adam przekazuje całe mnóstwo wiedzy i doświadczenia związanego z bezpieczeństwem na morzu – to tak różne od tego, co prezentują inni prowadzący rejsy i szkolenie.

Zdecydowanie polecam szkolenia organizowane przez Adama. Zdobędziesz na nich wiedzę i doświadczenie. Z drugiej strony – jeżeli zależy Ci na papierku bez poparcia – szukaj dalej 😉

Best regards

Mariusz S.

 

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA styczeń 2023

Stojąc przed wyborem szkoły prowadzącej kurs na JSM, nikt z nas nie był pewny jaką szkolę wybrać. 
Dziś wiemy, że wybór kursu u Adam i Edyty był strzałem w “10” 
Profesjonalnie wyłożona teoria z niesamowitymi historiami zaczerpniętymi z bogatego doświadczenia morskiego oraz przyjacielska atmosfera to klucz do sukcesu. Adam jest świetnym pedagogiem. Potrafi przekazać bardzo obszerny materiał teoretyczny i umiejętności praktyczne w krótkim czasie. I na dodatek w pięknej Chorwacji
 
Sternicy; Kasia, Bartek, Jurek i Adam 
 

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA grudzień 2022

W grudniu 2022 uczestniczyłem w kursie żeglarskim z BalticAnchor. Kapitan Adam Jakubczak przywitał nas na jachcie Sistrum w Chorwackim porcie Bielice. 7-osobowa załoga przyjechała zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do egzaminów na patenty Jachtowego Sternika Morskiego, Radiooperatora SRC oraz ISSA Inshore Skipper.
Atmosfera od samego początku była doskonała. Kapitan przedstawił plan szkolenia i podzielił zadania. Codziennie otrzymywaliśmy olbrzymią porcję wiedzy, uzupełnioną o wskazówki praktyczne oraz przypadki z żeglarskiej historii Adama. Wiele tematów było dla mnie nowych lub przedstawionych w nowy sposób. Czuję, że stałem się dużo bardziej świadomym żeglarzem, gotowym do kolejnych etapów rozwoju.
Najlepszym dowodem jakości szkolenia było zdanie egzaminów przez wszystkich uczestników.
Serdecznie polecam szkolenia i rejsy z Kapitanem Jakubczykiem. Gwarantuję, że nauczycie się dużo praktycznych zastosowań i dobrych praktyk.
Cieszę się, że tu byłem i mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w jakimś ciekawym rejsie lub pięknym porcie
 
Maciej N.
 

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA listopad 2022

Doskonały rejs stażowy, który mogę polecić każdemu kto chce poszerzać swoją wiedzę i czynić swoje żeglowanie bezpieczniejszym. Jacht dobrze przygotowany, widoczna dbałość o ożaglowanie, olinowanie i dodatkowy osprzęt. To nie dziwi, bo kapitan traktuje jacht jak swój dom. Dom o który dba i w którym chce aby każdy czuł się dobrze. Podczas rejsu szczególny nacisk był położony na bezpieczeństwo – zarówno podczas planowania przebiegu trasy, oceny pogody jak i podczas szkolenia załogi. Dodatkowo dało się odczuć rzetelne zarządzanie pracą załogi, które pozwoliło nam zrealizować plan w 100% a dodatkowo dobrze się zintegrować.

Tomasz G.

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA wrzesień 2022

 “Ahoj kamraci,

jestem szczęśliwym uczestnikiem rejsu szkoleniowego, zakończonego egzaminem, w słonecznej Chorwacji, u wspaniałej, żeglarskiej rodziny Jakubczaków.
Mogę napisać tylko jedno: bardzo sympatyczni, uczciwi i ciepli ludzie. Przede wszystkim profesjonaliści, którzy “zjedli zęby” na żeglarstwie.
Kap. Adam, był naszym mentorem i wsparciem przez cały kurs. Rozłożył wykłady i praktykę w taki sposób, że nikt z załogi nie miał kłopotów, z jej przyswojeniem – nawet był czas na spanie :).
Wykłady teoretyczne były pełne ciekawych opowieści, niezliczonej liczby przykładów i wielu ćwiczeń, które je trwale zacementowały w głowie.
Nie zabrakło praktycznych rozwiązań. Szczególnie przydatnych, podczas manewrów, gdzie jest niezbędna: precyzja i szybkość działania.
Jedną z wielu cech jakie wyróżniają rejsy u rodziny Jakubczaków jest ogromny nacisk na bezpieczeństwo, niezliczone praktyczne porady, które z pewnością wesprą przyszłego skippera lub oficera w prowadzeniu odpowiedzialnej i bezpiecznej żeglugi.
Należy również wspomnieć (a to nie jest takie oczywiste), że nie było pytania bez odpowiedzi, nie było głupich pytań, zawsze była reakcja i odpowiedź kapitana, zostały tylko te pytania, których nie zdążyliśmy zadać podczas rejsu. Na szczęście można popłynąć na kolejny…….. żeby to zrobić:) Kapitan bardzo pozytywnie prowokował całą załogę do samodzielnego, konstruktywnego myślenia….
Polecam rejsy na S/Y Sistrum wszystkim tym, którzy szukają rozwoju na każdym etapie swojej żeglarskiej kariery, jak również tym, którzy dopiero chcą zasmakować żeglarskiego świata.
Jeszcze raz dziękuję kap. Adamowi i jego rodzinie, za niezapomniany czas…..
A teraz “słowo na niedzielę”: “Bo żadna chwila u Jakubczaków, na S/Y Sistrum, nie jest chwilą straconą…..”
 
Ahoj przygodo, działajmy dalej🤟⛵️🤟⛵️

Skipper Daniel

Szkolenie i egzamin JSM i ISSA wrzesień 2022

 Miejsce szkolenia: Bilice-Zaton-Skradin “Bezpieczeństwo ponad wszystko!”

To był mój drugi raz kiedy byłem z Baltic-Anchor w Chorwacji. Za pierwszym razem latem 2021 r., typowo rekreacyjnie, rejs wypoczynkowy z rodziną i przyjaciółmi, natomiast za drugim razem, jesienią 2022 r., rejs typowo szkoleniowy, mający pozwolić mi uzyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki którym będę mógł przystąpić do egzaminu Jachtowego Sternika Morskiego. Podczas rejsu wypoczynkowego w 2021, Kapitan Adam Jakubczak, dał się poznać jako zawodowiec i profesjonalista, osoba przede wszystkim dbająca o bezpieczeństwo swoje i swoich załogantów, a dodatkowo, człowiek towarzyski, potrafiący o swojej pasji opowiadać godzinami w bardzo ciekawy i inspirujący sposób.

Między innymi to właśnie dlatego, zdecydowałem się szkolić swoje umiejętności żeglarskie pod okiem Kapitana Adama Jakubczaka. Jego olbrzymia wiedza, ogromne doświadczenie i naturalne podejście do procesu edukacji, jest gwarantem dobrego wykorzystania własnych umiejętności praktycznych podczas przyszłych wypraw z rodziną czy przyjaciółmi. Samo szkolenie na JSM w Chorwacji było ciekawym doświadczeniem. Wszystko odbywało się zgodnie z zasadami i praktyką żeglarską. Każdy dzień był niezwykle intensywny, zaczynający się od wykładów teoretycznych o godz. 8.30 i kończący na zajęciach praktycznych w późnych godzinach popołudniowych. Więc niby jesteś na urlopie…, ale harujesz lepiej jak w robocie 🙂

Całe szczęście, każdy z 7 osobowej załogi, był tam z własnej woli. A w tak zaangażowanym i otwartym towarzystwie, czas mija przyjemniej… i niestety szybciej. Zdecydowanie polecam wszystkie usługi turystyczne i szkoleniowe oferowane przez Baltic-Anchor oraz jego twórców Kapitana Adama Jakubczaka i Kapitana Edytę Jakubczak.

Z nimi zawsze dopłyniecie bezpiecznie do celu! Z żeglarskim pozdrowieniem.

AHOJ! Jachtowy Sternik Morski Krzysztof 🙂 

Rejs wypoczynkowy wrzesień 2022

Pogoda; słonecznie chociaż trochę powiało, ale to dobrze bo nie było nudno

Jacht; sprzyja konsolidacji załogi

Bezpieczeństwo; pełen profesjonalizm, solidne wyposażenie i wyczerpujące szkolenia.

Empatia; bardzo duża staranność aby załoga czuła się komfortowo jak tylko można 

Wyprawy; Kornati piękne, potem pogoda pogody popsuła plany 

Szkoda tylko że nie możemy zostać dłużej !!!

Załoga; Bogusław i Ania, Łukasz z żoną i Agnieszka z mężem  

Rejs wypoczynkowy wrzesień 2022

Opinia dla Kapitana Adama Jakubczaka, dotyczy rejsu po wodach Dalmacji wakacje 2022

Miło spotkać na swojej drodze ciekawego człowieka jak kap Adam. Takie spotkanie pozostają na długo w pamięci i zainspirowały nas do przemyśleń. 

Spotkaliśmy osobę nieprzeciętną, oddaną żeglarstwu. Kap Adam propaguje żeglarstwo jako szkołę życia, przestrzegając jednocześnie wszystkich zasad i praw na wodzie i pod żaglami.

Żeglowaliśmy po uroczych zakątkach wybrzeża Chorwacji, odkrywaliśmy nowe miejsca z ich historią znaną i nieznaną. Szlifowaliśmy umiejętności żeglarskie, a przy tym rozmawialiśmy, rozmawialiśmy i  rozmawialiśmy. Tematy tych rozmów były szerokie jak horyzonty i zainteresowania kapitana. A mądre rozmowy i dyskusje żeglarskie miały dla nas nie mniejsze znaczenia niż codzienne szkolenia żeglarskie. 

Podczas żeglugi pod komendą Kap Adam czyliśmy się zawsze bezpiecznie. Kapitan bardzo wiele nas nauczył. Kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo na jachcie.

Jako załoga ceniliśmy sobie perfekcyjne przygotowanie manewrów portowych. Jesteśmy też pod wrażeniem profesjonalizmu i wiedzy z tak wielu dziedzin.

Dziękujemy za wspaniały rejs. 

Mariola i Janusz, Viola i Janusz, Krystyna i Dariusz, Rafał i Alicja

 

Rejs wypoczynkowy sierpień 2022

W sierpniu 2022 roku byliśmy na rejsie wypoczynkowym w Chorwacji, z Baltic Anchor.

Po 14 latach wróciłam do swojej pasji i tym razem miałam  już przyjemność żeglować z rodziną. Przed wyjazdem było dużo obaw o bezpieczeństwo młodszej 4 letniej córki, i o to czy córki nie będą się nudzić. Nasze obawy się nie sprawdziły, było relaksująco, wesoło, różnorodnie i bezpiecznie.

Kapitan Adam to profeska, dzięki jego doświadczeniu byłam spokojna o swoje dzieci i nasze wspólne bezpieczeństwo. Adam umie dzielić się swoją szeroką wiedzą, fajnie zarządza pracami na jachcie,  wachtami, kambuzem. Dzięki temu każdy wie co wolno a czego nie , jakie obowiązki przypadają każdego dnia. Manewry na wodzie, wejście do portów, były zawsze bezpieczne i spokojne.

Kapitan zawsze pytał nas o preferencje co do trasy, opowiadał o opcjach i gdzie możemy popłynąć. 

Jacht czysty i komfortowy, na 8 osób mieliśmy sporo miejsca i przestrzeni dla siebie. Mogliśmy korzystać z SUP-ów, często stawaliśmy w zatokach na boi, co było dla dzieciaków największą frajdą. Kambuz dobrze wyposażony , na jachcie Wifi i klimatyzacja.

Z całego serca polecam firmę, kapitana Adama i ich rejsy wypoczynkowe !

Milena z rodziną 

Rejs wypoczynkowy sierpień 2022

Szanowny Panie Kapitanie

Spędziliśmy dzięki Tobie bardzo udany tydzień urlopu.

Załoga byłą bardzo sympatyczna, a dzięki Twojej wiedzy i pasji wszyscy mogliśmy pogłębiać nasze umiejętności żeglarskie. 

Najważniejsze że pomimo ogromnej frajdy z nauki, mieliśmy cały czas poczucie bezpieczeństwa. Niemniej miłe były też przekazywane historie i opowieści o mijanych miejscach. Szczególnie w pamięci pozostaną nam smakowane ostrygi i kąpiele w uroczych zatoczkach.  

Dziękujemy za wspaniały tydzień wakacji na komfortowo wyposażonym jachcie. 

Kontakt z Tobą był prawdziwą przyjemnością, dzięki Twojej wysokiej kulturze osobistej i kindersztubie.

Stopy wody pod kilem !

Kasia, Piotr i Nikodem

Rejs szkoleniowy lipiec 2022

Nie bardzo wiem jak ująć w słowa moje wrażenia, odczucia w sposób taki który jednocześnie stanowiłby przekaz emocjonalny jak i opinię sensustricto.

Dlatego podzielę ten problem na kilka podpunktów;

1 ) Oczekiwania i realizacja programu szkoleniowego; Program szkoleniowy był zgodny z moimi oczekiwaniami, a dodatkowo ku mojemu zaskoczeniu wykraczaliśmy poza te oczekiwania. Realizacja w sposób pozwalający bez problemu i bez zmęczenia na przyswojenie sobie wiedzy !

2) Umiejętności dydaktyczne prowadzącego; Gdybym był specjalistą z teorii względności, to sądzę że po tygodniu też dużo bym wiedział na ten temat. Zatem do naprawdę dobry specjalista i metodolog. 

3) Zaangażowanie prowadzącego; Zasługuje na najwyższą ocenę ! Ekspresja, reakcja na pytania uczestników, łatwość zaangażowania i skupienia słuchaczy, tak żeby wykład był interesujący. Omawianie problemów na podstawie prawdziwych sytuacji i zdarzeń. Wykłady bardzo ciekawe !

4) osobowość prowadzącego; Adam Jakubczak to człowiek który w zaledwie w kilu dniach zaskarbił sobie mój szacunek, sympatię i zaufanie !

Sternik Marek K. 

Rejs szkoleniowy lipiec 2022

Pytam sam w sobie jak w słowie Dziękuję, ująć tak wiele emocji oraz marzeń których doświadczyłem w tym rejsie.

Słowa to za mało by wyrazić podziw do Twojego profesjonalnego nauczania (kłaniam się nisko). Wspominając te piękne chwile wysyłał będę pozytywne emocje. Takich ludzi jak rodzina Jakubczaków potrzeba więcej na tym świecie !

A gdyby Was sklonowali to na pewno nie będzie nudne, a wilu ludziom i kotom na świecie będzie lepiej. 

Wielkie Dziękuję

Sternik Marcin

Rejs szkoleniowy lipiec 2022

Czasem jednak marzenia się spełniają ….

W temacie, wiatrów, mórz, oceanów i marzeń ….

Z wdzięcznością

Sternik Adam

Rejs stażowy lipiec 2022

Załoga rejsu jest pod wielkim wrażeniem wiedzy oraz zaangażowania Kapitana Adama Jakubczaka.

Przekazując w przystępny sposób wiedzę przybliżył nas do dalszego samodzielnego prowadzenia rejsów morskich. Kapitan ogromną wiedzą na temat żeglarstwa oraz bezpieczeństwa na morzu. Wszystko czego uczy jest niezbędna na morzu 

Czas na kursie Kapitan umilał opowieściami o ciekawych incydentach i tradycjach morskich. 

Załoga dziękuje firmie Baltic Anchor i Kapitanowi Adamowi za poświęcony czas, zaangażowania i wspólnie spędzone chwile. 

Żeglarze; Piotr, Martyna, Weronika, Marcin, Kamil, Jędrzej, Kacper

Rejs stażowy czerwiec 2022

To wyjątkowa opinia, jest graficzna. Ale ponieważ załoga była bardzo pozytywna i wyjątkowa jak opinia, to żeby uniemożliwić jej zaginięcie umieszczamy ją też we wspomnieniach.

To wyjątkowa opinia, jest graficzna. Ale ponieważ załoga była bardzo pozytywna i wyjątk

owa jak opinia, to żeby uniemożliwić jej zaginięcie umieszczamy ją też we wspomnieniach.

Niech przypomina nam tych wspaniałych żeglarzy !

Żeglarze; Wojtek, Marta, Kami, Marcin , Bart

 

Rejs stażowy luty 2022

Nasz rejs szkoleniowy na stopień Jachtowego Sternika Morskiego i Inshore Skippera ISSA organizowany przez szkołę “Baltic Anchor” odbywał się w lutym 2022r. na pokładzie jachtu Sistrum. Podczas tygodniowego szkolenia odwiedziliśmy Bilice, Zaton i Skradin, poznaliśmy manewry na żaglach i na silniku, podstawy bezpieczeństwa, nawigacji, meteorologii, prawa morskiego i dobrej praktyki żeglarskiej.

Kapitan Adam Jakubczak okazał się niezwykle barwną postacią o wielu talentach i zainteresowaniach. Chętnie dzielił się z załogą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczaniem z żeglugi po różnorodnych akwenach i w różnych – nieraz trudnych – warunkach. Szkolenie nie ograniczało się do zakresu wymaganego do egzaminu, gdyż – jak mawia Kapitan – dobry żeglarz musi łączyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Każdy z tych aspektów jest ważny i każdy z nich staraliśmy się pogłębiać i rozwijać.

Wykłady i zajęcia praktyczne były bardzo rzeczowe i bogate merytorycznie, a przy tym program szkolenia na bieżąco dostosowywany do umiejętności i zainteresowań załogi. Nie poświęcaliśmy czasu na trenowanie manewrów, które już znaliśmy, dzięki czemu zyskaliśmy czas na pogłębienie zagadnień, które nas szczególnie zainteresowały. Wieczorami, po zajęciach oglądaliśmy filmy o tematyce morskiej i dyskutowaliśmy o naszych doświadczeniach i planach żeglarskich.

Doskonałą atmosferę wśród załogi współtworzyły również towarzyszki kapitana Adama: żona Edyta i córka Kalinka. Obie są zapalonymi żeglarkami i chętnie poświęcały swój czas na spotkania z załogą. Rodzina kapitana Jakubczaka ma również swoją małą misję humanitarną: opiekują się i dokarmiają bezdomne koty w pobliskich marinach. W okresie zimowym zwierzęta pozbawione opieki i źródła pożywienia, masowo giną pod kołami samochodów, z głodu i w wyniku chorób. Każdego dnia żeglarska rodzina wyrusza w drogę by zawieźć im karmę i ogrzewacze. Niektóre uratowane koty trafiają w do domów dobrych ludzi i żeglarzy.

Podsumowując, rejs szkoleniowy okazał się czymś znacznie więcej niż tylko sposobem na uzyskanie patentu. Był przygodą, okazją do spotkania cudownych, otwartych i ciekawych świata ludzi, odkrywaniem w sobie potencjału i dowodem na to, że niemożliwe (niemal) nie istnieje. Ma nadzieję na kolejne spotkania z kpt. Adamem i jego żeglarską rodziną gdzieś pod żaglami.

Ahoj. Żeglarz Piotrek

Rejs stażowy luty 2022

Spędziliśmy z Kapitanem Adamem zimowy rejs stażowy na jachcie SISTRUM. Jako załoga jednogłośnie uznaliśmy, że lepiej nie mogliśmy trafić. W czasie rejsu, w którym mieliśmy okazję pływać w rożnych warunkach, również sztormowych, nie było momentu, w którym czulibyśmy się zagrożeni. Pod czujnym okiem Kapitana doskonaliliśmy swoje morskie umiejętności. Dziękujemy za profesjonalne podejście, ogrom przekazanej wiedzy i niezwykle cenne żeglarskie wskazówki. Otwarte podejście Kapitana do załogi sprawiło, że czuliśmy się nie tylko jak na solidnym szkoleniu, ale również jak na najlepszych wakacjach. Każdy kto kiedykolwiek chce pływać bezpiecznie w Chorwacji, z pewnością powinien odbyć rejs na pokładzie SISTRUM.

My na pewno jeszcze wrócimy po więcej.

Żeglarze; Arek, Tomek, Krzychu, Marcin i Bartek

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

Jako uczestnik kursu – Jachtowy Sternik Morski PZŻ oraz Offshore Skipper ISSA, organizowanym przez Kapitana Adama Jakubczaka oraz Sea Star Adventure pod marką Baltic Anchor chciałbym podzielić się swoją opinią.

Kurs JSM / OS był dla mnie trzecim rejsem z Baltic Anchor, na jachcie Sistrum. Mając za sobą dwa rejsy stażowe na odcinkach Palermo-Cagliari ‘2017 oraz Santa Cruz de Tenerife – Arrecife ‘2018 nie wyobrażałem sobie robienia uprawnień gdziekolwiek indziej niż w Baltic Anchor.
Kurs JSM/OS był bardzo intensywny, niezbyt wiele czasu wolnego w ciągu całego tygodnia. Olbrzymia porcja wiedzy często wykraczająca poza niezbędny zakres, przedstawiona w bardzo dobrze poukładanych blokach, zilustrowana wieloma doświadczeniami Kapitana i wielu załóg na różnych jachtach. Zakończony kurs i zdany egzamin to dla mnie olbrzymia satysfakcja, niezbędna wiedza i praktyka prowadzenia jachtu morskiego.
Ponad podstawy zapisałem w swojej pamięci hasło – „Safety first”. Doświadczenia Kapitana Adama i jego żeglującej rodziny, oraz dyskusje wokół dotychczasowych wypadków w żegludze morskiej uświadomiły mi jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo jachtu i załogi ponad „rozrywkowy” charakter żeglarstwa.

Kapitan Adam Jakubczak to podróżnik, żeglarz, oraz Kapitan Jachtowy z ogromnym doświadczeniem. Jako instruktor i wykładowca – cierpliwy, spokojny, pełen uśmiechu i pozytywnej energii ale również stanowczy i zasadniczy.  Poza nauką uświadomił mi jak wiele jeszcze nie wiem i ile przede mną.
Polecam w 101% każdemu kursy, rejsy stażowe oraz rodzinne pod dowództwem Kpt. Adama.
Ahoj Przygodo! Filip A. JSM        

 

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

 Kulturalny, zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, posiadający bardzo dużą wiedzę żeglarską i nie tylko
Kapitan docenia załogę, chętnie dzieli się doświadczeniem i wiedzą

Dba o wygodę i bezpieczeństwo

Sternik; Klaudiusz K. JSM

 

Rejs szkoleniowy kwiecień 2021

Zaczniemy od jachtu. S.Y SISTRUM to dobrze wyposażona jednostka. Kapitan, właściciel, mimo że jednostka mimo że jednostka jest często też zajmowana przez jego rodzinę, stworzył atmosferę dającą załodze komfort nieskrępowanego użytkowania jachtu….
Najlepsze zostawiamy na koniec. t.j. Sz. P. Kapitan. To zdecydowanie postać nietuzinkowa. Dzieląc się swoim doświadczeniem , godzinami mógłby opowiadać o przeżytych przygodach na morzu, tym samy po części zapraszając nas do swojego życia i życia swojej Rodziny pod Żaglami. To fachowiec żyjący pasjami. Niezliczone uprawnienia stanowią potwierdzenie wysokich kompetencji, ale w szczególności źródło inspiracji do dalszego rozwoju. Codzienny kontakt był po prostu przyjemnością 
Profesjonalne podejście od załogi pozwoliło nawet niedoświadczonym załogantom na czerpanie przyjemności z żeglowania, a także na odkrywanie kolejnych tajników tej pasjonującej dziedziny sportu.

Mimo że to nie do końca po żeglarsku to i tak pasuje. “góra z górą się nie zejdzie, to człowiek z człowiekiem tak. 

Żeglarze; Łukasz i Justyna

 

 

Rejs stażowy marzec 2021

Byłem z kpt. Adamem na dwóch rejsach stażowych i właśnie wybieram się na kolejny – wakacyjny z rodziną. Za pierwszym razem trochę się obawiałem bo miałem zerowe doświadczenie żeglarskie, ale zostałem uspokojony, że plan rejsu jest przystosowany do takich osób i tak rzeczywiście było. Dodatkowo otrzymałem pomoc w dobraniu lotów żeby  niepotrzebnie nie przepłacać i sprawnie dotrzeć. Rejsy są prowadzone z nastawieniem na holistyczne poznawanie żeglarstwa, w tym planowanie, nawigację, pływanie nocne, prace bosmańskie, a przede wszystkim z dbałością o bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest dla mnie także świetna atmosfera i przyprawione anegdotami szczegółowe tłumaczenie z czego wynikają i czemu służą czynności czy manewry,  bo to sprawia, że nauka jest bardzo dogłębna. Podczas przelotów każdy uczestnik ma okazję wykonywać manewry, a wachty są dobrane na podstawie umiejętności i doświadczenia załogantów.

Pływając z kpt. Adamem wiele się nauczyłem, czułem bezpiecznie i była to przyjemność.

Żeglarz; Łukasz P.
 

 

Rejs stażowy luty 2021

To mój kolejny rejs z kapitanem Adamem Jakubczakiem, na jachcie Elan 431, Sistrum. Zdecydowanie bardzo udany, doskonale zaplanowany i zorganizowany.

Zrealizowana został cała planowana trasa, 413 Nm, odwiedzonych 14 portów, bez komplikacji i w atmosferze jak najbardziej żeglarskiej. 

Kapitan Adam, jak zwykle, pełen energii i zaangażowania, troski o załogę i jej bezpieczeństwo, zarówno na morzu jak i na lądzie.

Sternik; Andrzej M.

Rejs wypoczynkowy wrzesień 2020

Wystarczy pod kilem stopa wody,
By zacząć z Adamem morskie przygody:
Świetnie wyszkoli i wykład da
(Potem załoga dobrze się ma).
 
Czy na silniku, czy pod żaglami –
Beztrosko, bezpiecznie,
Bo Adam był  z nami 
 
Profesjonalizm,
pracowitość i pasja
To Kapitan Adam 

Sternik; Magda. W.

 

Rejs wypoczynkowy lipiec 2020

Rejs w Chorwacji z Kapitanem Adamem Jakubczakiem był wielką i niesamowitą przygodą. Przez tydzień odwiedziliśmy mnóstwo klimatycznych i pięknych portów oraz atrakcji. Dotarliśmy w miejsca, które są całkowicie niedostępne z lądu, kąpaliśmy się w ustronnych zatoczkach. Nie mieliśmy potrzeby zaglądać do przewodników ponieważ Kapitan Adam opowiada ciekawe historie  o odwiedzanych miejscach. 

Gorąco polecamy wszystkim rejsy z Kapitanem Adamem Jakubczakiem. Nudzić z pewnością się nie będziecie! 

Żeglarze; Katarzyna i Jacek Ch.

 

Rejs stażowy-oficerski, czerwiec 2020

Ponad 1700 Nm, ponad cztery tygodnie na morzu. Największa przygoda w moim dotychczasowym żeglarskim życiu. Jacht Elan 431, Sistrum, kapitan Adam Jakubczak.

Oprócz trudnej organizacyjnie trasy, dodatkowym wyzwaniem były waruniki pandemii covid 19. Utrudnienia z nią związane w każdym odwiedzanym porcie, kapitan pokonywał z największą determinacją i troską o zdrowie wszystkich. Zarówno naszej załogi jak i innych napotykanych ludzi.

Wszytkie cele zostały zrealizowane, pokonaliśmy całą trasę w określonym terminie.

Po raz kolejny, kapitan Adam okazał się fantastycznym dowódcą, godnym zaufania i odpowiedzialnym człowiekiem. Dzięki niemu, moja wiedza żeglarska zaokrągliła się, zdobyłem doświadczenie, którego życzę wszystkim żeglarzom.

Sternik; Andrzej M. 

Rejs szkoleniowy luty 2020

Na kurs i egzamin JSM PZŻ, jechałem pełen niepewności. Choć kilka rejsów mam za sobą i patent żeglarza z 2009 r. w dokumentach, to przypomnieć i przyswoić tak rozległą wiedzę, z tak obszernego obszaru, wydawało się mi nie do ogarnięcia.

Jednak wykłady Kpt. Adama były bardzo merytorycznie treściwe i  jasne. Swą ogromną wiedzę potrafi przekazać w sposób dostępny dla każdego. Manewry ćwiczyliśmy do skutku, aż każdy z nas, czuł się w nich pewnie. To nie był zwykły rejs, to była nauka od rana do wieczora aczkolwiek we wspaniałych morskich warunkach. 

Dodam jeszcze że z kursantami których dopiero co poznałem (dodatkowy stres 😀).

Reasumując: egzamin JSM PZŻ na Gibraltarze – zdany! ⛵⚓🍾🍸 , polecam szkolenie i kurs na Gibraltarze, każdemu zarażonemu pływaniem, polecam też firmę Kap. Adama i Baltic Anchor

Sternik; Daniel. O. 

 

Rejs szkoleniowy styczeń 2020

Kurs oceniam pozytywnie. Kapitan Adam posiada rzetelna wiedzę I doświadczenie. Dowiedziałem się rzeczy w zakresie bezpieczeństwa na morzu o których nawet wielorybom się nie śniło😊.

Świetna załoga I atmosfera na burcie.

Żeglarz; Karol Ż.

 

Rejs stażowy grudzień 2019

Tak w kilku zdaniach powiem Afriko-FANTASTIKO !!! Mój pierwszy rejs po dużej wodzie. Z urokami pływania nocą i wpatrywaniu świateł innych jednostek na wodzie, z wsłuchiwaniem się w radio,patrzeniem na przyrządy nawigacyjne….. z oczami szeroko otwartymi!!!! Do tego całkowite zaufanie Kapitanowi, który wie dokładnie gdzie, co i jak. Może mało żagli ale warunki dyktowały moją ochotę na….. przechył i przechyły…..i podziwiam doświadczenie i rozsądek Kapitana !!!! Dzięki temu był czas na zwiedzanie ” dzikiej Afryki “.

Wspaniały czas, wspaniały rejs !!! Zachęcam wszystkich do rejsów na dzielnym Sistrumie oczywiście z jeszcze dzielniejsza Kapitanem Adamem !!!!

Żeglarz; Sławek. B.

 

Rejs stażowy grudzień 2020

Mój pierwszy rejs, z firmą Baltic Anchor odbyłem w marcu 2019 roku. Afryka J. Moc wrażeń, świetni ludzie a przede wszystkim profesjonalizm organizacyjny na najwyższym poziomie. Obawy, co do rejsu które miałem, wynikające z nieznajomości Baltic Anchor, zostały rozwiane w kilka chwil. Polecam znajomym i wszystkim, którzy to przeczytają J

Sternik; Andrzej M. 

 

Rejs Charytatywny Onko-rejs luty 2019 

Kochani uczestniczyłam w rejsie nie w onkorejsie, bo z dziewczynami po przejściach onkologicznych.

Na zaproszenie Edyty Kalinki Adama Jakubczyków, żeglarskiej rodziny, która zaprosili nas na swój jacht Sistrum. Była to bardzo odważna decyzja z ich strony same baby po przejściach, ale od razu zapanowała super atmosfera i po wejściu na jacht chwile odpoczynku po podroży, po posiłku zaproszono nas na zwiedzanie Gibraltaru bo tam był nasz port. Są prawdziwymi przewodnikami również na ladzie. W trakcie zwiedzania opowieści nie miały końca. Po powrocie na jacht Sistrum szkolenie z zasad bezpieczeństwa jak się zachować w rożnych sytuacjach, pełna pokora dla natury. W kolejnym dniu wypłynęliśmy do Maroka super przygoda lekki wiatr wiec żagle pięknie łopotały sterowanie, cumowanie ale poradziłyśmy sobie. Czyli wcześniejsze szkolenie i wskazówki się przydały.

W Maroko zwiedzaliśmy i tez bardzo dożo wiedza na temat zwiedzanych miejsc. Rodzina Jakubczaków to ludzie z otwartym sercem, pogoda ducha i ogromnym potencjałem zaufania dla drugiego człowieka i dużym doświadczeniem żeglarskim. Przez cały pobyt czułam się bardzo dobrze bezpiecznie i komfortowo. Osobiście polecam rejsy z Baltic Anchor. Po takiej przygodzie akumulatory każdego są naładowane na maksa i wiara że są dobrzy ludzie którzy bez obaw potrafią wyciągnąć pomocna dłoń .

Za każdą chwile spędzoną na rejsie bardzo bardzo serdecznie dziękuję, za wrażliwość na drugiego człowieka. Polecam wyprawy z Baltic Anchor

Podróżniczki i żeglarki; Elżbieta K., Ewa, S, Iwonka K.

 

Rejs stażowy luty 2019

“W planie rejsu mieliśmy płynąć do miasta Tanger, oraz odwiedzać pobliskie  miejscowości u wybrzeży Afryki.

Niestety zmienne warunki atmosferyczne typowe do rejonu geograficznego pokrzyżowały nam plany.

Wiatr w dziób i wysokie zafalowanie zmusiły nas do zmiany kursu. Obraliśmy za cel Ceute, a następnie marinę Smir, gdzie po zejściu na ląd pojechaliśmy pozwiedzać inną miejscowość Tetuan. Po powrocie okazało się, że wiatry (jak kobiety) zmienne są, i musieliśmy udać się w drogę powrotną ponieważ gdybyśmy zostali dłużej moglibyśmy na czas nie dopłynąć do portu na Gibraltarze.

Mimo tych zmian doświadczenie, znajomość tamtych rejonów świata, pomysłowość Kpt Adama nie pozwoliła nam się nudzić i choć pływania nie było za dużo, sporo się nauczyłem i dużo zobaczyłem oraz nabrałem ochoty na kurs sternika morskiego!…. Może w przyszłości?

Każdy rejs (bo nie był pierwszym) z firmą Baltic Anchor i Adamem to niepowtarzalne przeżycie w mega profesjonalnym i fajnym towarzystwie”….

Polecam każdemu !

Sternik; Daniel. O. 

Relacja z naszego rejsu charytatywnego dla kobiet doświadczonych przez raka piersi, 

Rejs zorganizowaliśmy Z Gazetą Wyborczą oraz fundacją Pełną Piersią. Chorwacja Jesień 2017 rok.

Artykuł o rejsie ukazał się w miesięczniku WIATR- 

https://magazynwiatr.pl/blog/nie-uciekamy-na-morze-przed-zyciem-ale-plywamy-by-zycie-nam-nie-ucieklo/

Załoga Regat ISSA Sea Star Croatia Cup 2017 …Podczas rejsu od 02.09.2017 do 09.09.2017 Kapitanie Chorobie morskiej nie podlegałeś. Dałeś się poznać jako doświadczony, stanowczy i bardzo opanowany i zaradny Człowiek Morza. Twoje strategiczne i przemyślane decyzje pozwoliły nam płynąć jachtem S/Y SISTRUM szybciej niż wiatr. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce w regatach. Jesteś Kapitanem z którym pływanie to przyjemność. Twoje opowieści, poczucie humoru świadczące o dużej inteligencji, umilały nam rejs, jak również obecność naszego robaczka Kalinki Jedyny mankament (słaby punkt) to kategoryczne odmawianie picia “kawy:...

Członkowie załogi; Daniel O., Damian F.  Krzysztof D. Ewa K.

Załoga rejsu Wakacje Chorwacja 2017, …Kapitan Adam Jakubczak jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu. Pływanie z nim to przyjemność. Do każdego miał indywidualne podejście, oprócz żeglarstwa i prac na jachcie. Zabrakło nam jedynie czasu. Dlatego mamy nadzieję że to nasz nie ostatni rejs…

Załoga; Grzegorz G., Katarzyna Gł., Blanka G. Zuzanna G., Dominika L.

 

Załoga rejsu Wakacje Chorwacja 2017,

Dziękujemy Kapitanowi za skrupulatne i profesjonale prowadzenie rejsu. Możemy powiedzieć że zostaliśmy wprowadzenie w tajniki prawdziwego żeglarstwa przez osobę z dużym doświadczeniem i pasją zarówno do żeglarstwa jak i  dzielenia się wiedzą z innymi ludźmi. Dziękujemy za troskę i dużą cierpliwość  oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo podczas rejsu. Nie zostało ono nawet przez chwilę zagrożone….

Załoga; Jerzy S., Robert K., Małgorzata K., Angelika K., Aleksander K.

 

Załoga rejsu wakacje Chorwacja 2017,

…Na początki lipca 2017 roku uczestniczyliśmy w rejsie jachtem S/Y ARTAN, dowodzonym przez Kapitana Adama Jakubczaka, na Morzu Adriatyckim. Wyprawa ta była dla nas “strzałem w dziesiątkę”. Mimo obaw (1 raz na morzu) były to wymarzone i niespotykane wakacje połączone z niezwykłą przygodą. Wszystko to w zasadzie dzięki niesamowitej osobowości jaką jest Kapitan Adam Jakubczak. Potrafi on w perfekcyjny sposób połączyć dowodzenia, naukę żeglarstwa, również w trudnych warunkach, z wypoczynkiem. A wszystko z grupą nowicjuszy będących pierwszy raz na morzu. Dzięki niesamowitej osobowości Kapitana Adama były to “wakacje życia” …

Załoga; Iwona S., Małgorzata W., Iwona O., Jolanta F., Wojciech O., Dariusz W., Zbigniew F.

 

Koncert Charytatywny Klaudii Gałki

Koncert Charytatywny Klaudii Gałki, która cierpi na rozszczep kręgosłupa, przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie oraz porażenie kończyn dolnych. Klaudia to bardzo wesoła dziewczynka z wielką pasją: projektowaniem ubrań. Klaudia sama szyje a także szydełkuje ubrania dla swoich lalek i marzy o tym by zostać projektantką mody. Marzeniem Klaudii jest również możliwość zabawy z koleżankami na podwórku oraz samodzielne poruszanie się po szkole. Mogą się one spełnić dzięki sponsorom i może Wam !
Zbieramy na kupno wózka elektrycznego, na który obecnie jej nie stać. Wierzymy że razem będziemy w stanie sprawić wielką radość tej dziewczynce.

Wszystkie chętne osoby, ludków wielkiego serca, które chciałyby pomóc gorąco zapraszamy. Jeśli macie coś na licytację, np. maskotki, ksiązki, vouchery, a nawet samochody 🙂
My zlicytujemy, a Wy wylicytujecie wszystko.

Anna B. Rejs Chorwacja wakacje 2017 …Z miłą chęcią podzielę się wrażeniami po pobycie na pokładzie jachtu Kapitana Adama, a wrażenia naprawdę niesamowite…tuż po przybyciu na miejsce od razu zaopiekował się nami Kapitan i zrobił wprowadzenie do tematu żeglugi, tak by osoby które są debiutantami wiedziały co i jak.

Miejsca, które odwiedziliśmy były naprawdę niesamowite i niedostępne często z lądu . Atmosfera panująca podczas wyprawy była przyjacielska w połączeniu z profesjonalizmem i wiedzą Kal. Adama dawało naprawdę poczucie bezpieczeństwa.
Podczas rejsu zaczęłam kurs na radiooperatora oraz sternika morskiego i w dniu dzisiejszym jestem szczęśliwą posiadaczką patentu ISSA, to naprawdę niesamowite że ludzie maja i realizują swoją pasję ….zazdraszam;) i pozdrawiam całą rodzinę Adama i mam nadzieję że do zobaczenia już niebawem.

Jarek N. Rejsy, Chorwacja 2015,2016 i 2017 Bałtyk 2015 ...Ja pływam z Adamem i Edzią od 4 lat . Byłem na wielu rejsach i każdy z nich był jedyny w swoim rodzaju . Kilkakrotnie planowany tydzień z Nimi zamieniał się na 2 tygodnie i i tak ciężko było wracać do szarej rzeczywistości. Adam jest znakomitym nauczycielem , kompanem i przyjacielem. Jeżeli ktoś chce się nauczyć profesjonalnego i bezpiecznego żeglowania , to będzie zajebiście usatysfakcjonowany . Z Edzią fajnie gania się delfiny, jest też znakomitym samodzielnym kapitanem . No ale nie będę Wam zdradzał wszystkich szczegółów …..Trzeba spakować się i koniecznie popłynąć z Nimi w rejs. Gwarantuję znakomitą zabawę. Ja na pewno jeszcze nie raz z Nimi popłynę …

Daniel O. Rejsy Bałtyk 2015, Chorwacja Regaty wrzesień 2016 …Witam ,mam przyjemność podzielić się wrażeniami z wypraw, rejsów, regat w których miałem okazję brać udział z Adamem i Baltic Anchor. Zawsze była profeska (łącznie z dojazdem) i bezpieczeństwo ale przygód pełnych wrażeń też nie brakowało.
Adam jest żeglarzem z zamiłowania, wiedza którą posiada jest ogromna i dzieli się nią bardzo chętnie a i łatwość w jej przekazywaniu jest zadziwiająca.
Nie ogranicza się tylko do pływania, zwiedzane wielkie ,małe porty, wysepki, góry….Nawiązane znajomości, przyjaźnie zapadły mi głęboko w pamięć.
Gdy pojawiają się problemy nie szuka za wszelką cenę winnego tylko rozwiązuje je. Nie mogę się doczekać następnego spotkania n jachcie.
Wszystkim spragnionych słońca żagli przygód serdecznie polecam firmę Baltic Anchor.

Agnieszka P. Rejs Listopad 2016 Morze Śródziemne. …byłam uczestniczką rejsu z Malagi _ przez tydzień pod czujną opieką dowodzącego

Bardzo mi zależy, by podzielić się moją opinią o Sterniku, bo powiem szczerze, że pływałam co prawda dopiero kilkukrotnie ale tak odpowiedzialnego, profesjonalnego skipera nie spotkałam. Miałam do czynienia z dużo starszymi wydawać by się mogło, że bardziej doświadczonymi- nic bardziej mylnego.

Każdy dzień miał planowany, czego tak bardzo mi brakowało na innych rejsach, wiedziałam dokąd , jak długo możemy płynąć, mam świadomość pogody i planów ale to dla mnie ważne, nawet bardzo , porządkuje czas i wprowadza ład, miał też wiele rozwiązań i pomysłów , dbał o nasz czas, proponował miejsca zwiedzania z nami też zwiedzając, był nam często przewodnikiem, pewnie dla Krzyśka to oczywiste ale  dla innych skiperów z którymi pływałam nie.Przy tym poziom bezpieczeństwa, szkoleń, nauki na najwyższym poziomie.

Dbał o każdego załoganta, interesował się jego oceną i uwagami jeśli takie były , kosztem własnego czasu wykonywał czynności, które mógłby zlecić innym, absolutnie tego nie robił , sam angażował się.

Świetny człowiek, wartościowy pracownik, powiem krótko: premiować, doceniać i szanować.

Nie będę ukrywała, że gdybym chciała popłynąć kolejny raz , pewnie nie tylko jak teraz z partnerem ale też z przyjaciółmi  w ciemno.

Piotr M.  Czerwiec 2016, Rejs po Morzu Adriatyckim, Włochy – Czarnogóra – Chorwacja …”Relacja filmowa”…

Andrzej J. Rejsu po Bałtyku w czerwcu 2015 ze Świnoujścia do Peenemunde i na Bornholm …”Rejs mimo trudnych warunków bardzo udany. Kapitan Adam zna się znakomicie na rzeczy. Oprócz doskonałej żeglugi, bezpiecznej, acz skutecznej posiada umiejętność zjednoczenia obcych w sumie załogantów w załogę. Spokojnie tłumaczy co się wydarzy za chwilę, przydziela zadania wg umiejętności i możliwości. Jednocześnie pozwala na pewną samodzielność załogantów, oczywiście całość mając pod kontrolą. Wszystko jest robione z wspaniałym żeglarskim humorem. Żeglowanie z Kapitanem Adamem jest przyjemnością, nawet w trudnych warunkach wiosennego Bałtyku “…

Marcin   Rejs Wyspy Kanaryjskie styczeń 2016 …”zaczynałem popadać w depresje ,tak sobie myślałem jeszcze miesiąc i bez Prozacu się nie obejdzie 🙂 , przeglądałem fotki z rejsów … I …wiedziałem ze murzę gdzieś szybko się znaleźć -gdzie jest cieplutko, są palmy, lazurowe morze, i ŻAGLE  -tak wśród ogłoszeń z propozycjami rejsów wyłoniła się firma Baltic Anchor … kwestie formalne umowę i przelew załatwiłem w ciągu 2 dni , i w drogę ….
Kanary przywitały mnie sztormem przez co zostaliśmy w porcie 2 dni ale okazało się ze to byl czas absolutnie nie stracony ze względu na doborowe towarzycho i niespodziankę która zafundował mi kapitan (który nawet nie wiedział jaka ogromna przyjemność mi sprawił) później już tylko żegluga w dzikie miejsca ,małe ciche porty Teneryfy i Gomery a także przepiękne zatoczki , podczas spokojnej żeglugi w gorącym słońcu poczułem jak wraca do mnie klimat którego poszukiwałem bo się gdzieś w Polsce zawieruszył .. poczułem jak balsamuje mi się sponiewierana psychika …
Kiedy minął tydzień i przyszło wyjechać …było ciężko- ale …-jeszcze nie zszedłem z pokładu a już /wiedziałem ze wrócę , na ten sam pokład, przypadł mi do gustu nie tylko ze względu ze SISTRUM jest fajnym jachtem ale i na atmosferę jaka wprowadził kapitan ,  przyznam ze to był w zasadzie pierwszy mój rejs gdzie nie czulę żadnego napięcia ,nerwowych sytuacji , jedzenie urozmaicone a nie klopsiki ze słoika przez 3 dni jak to bywa na komercyjnych rejsach (kto pływa ten wie jak jest),tak w zasadzie to załoga decyduje co będzie w menu , jacht czysty, zadbany ,nic nie przecieka ,jakiekolwiek problemy techniczne są usuwane natychmiast po ich wykryciu, pływa jeszcze na pokładzie oficer jako pomocnik który jest mistrzem gotowania jajek na miękko,  bardzo fajny spokojny człowiek . …za 3 miesiące znowu do was wrócę tym razem na trzy razy dłużej .pozdrawiam i dzięki za ten wspaniały klimat na jachcie”…

Daniel O. Rejs Chorwacja 2014, Bałtyk 2015, Włochy 2015 “…Każdy rejs,a byłem na trzech(Chorwacja,Bałtyk oraz Włochy)to przede wszystkim profesjonalizm Kapitana,doskonała organizacja życia na jachcie,czasu na samym morzu i wycieczek w odwiedzanych portach. Wysoka kultura oraz olbrzymia wiedza Adama,a właściwie łatwość dzielenia się nią wynika z Jego pasji do żeglarstwa. Łatwo mnie nią zaraził i z przyjemnością popłynę  jeszcze nie raz.
Każdemu polecam rejs z Baltic Anchor”…

Roland P. Rejs grudzień styczeń 2014-2015 Wyspy Kanaryjskie “…Byłem z Baltic Anchor z Kapitanem Adamem na rejsie Świątecznym i Noworocznym na Wyspach Kanaryjskich. Rejs perfekcyjnie zorganizowany, prowadzony bardzo bezpiecznie, a mieliśmy sztorm.
W czasie rejsu były fajne szkolenia, na tematy jakie załoga chciała, Kapitan ma dużą wiedzę i łatwość w jej przekazywaniu. Widać, że lubi to co robi.
Organizowane były ciekawe wycieczki na lądzie.
Widać było, że Kapitanowi Adamowi zależy aby załoga czuła się bezpiecznie a czas spędzała ciekawie.
Polecam, dużo można się nauczyć dobrego żeglarstwa…”

Ewa B.  Rejs Europa – Afryka 2015 – Relacja prasowa

Relacja Ewa z rejsu przez Gibraltar 2015 – Urzekła mnie Skała

Patrycja B. Rejs listopad – grudzień 2014 Gibraltar i wybrzeża Maroko Relacja z rejsu; …”Na pokładzie Jachtu”…

Link; archiwapodrozy.pl

Patrycja B. Rejs listopad – grudzień 2014 Gibraltar i wybrzeża Maroko .Reportaż jaki powstał podczas trwania rejsu. ..”Odbicia Casablanki”…

Link; archiwapodrozy.pl

Łukasz C. Rejs kwiecień – maj 2014 z Gracji do Chorwacji „…”Pływanie z Adamem to wielka przyjemność, nie tylko Kapitan ale i doskonały kolega i nauczyciel. Bardzo chętnie dzieli się wiedza, o żeglowaniu opowiada z pasja i nie podejmuje ryzykownych posunięć mogących narazić załogę. Zawsze przewiduje wszystkie scenariusze rejsu i ma plan B. Polecam wszystkim rejsy z Adamem …”

Kamil K. Rejs wiosna 2014 Ocean Atlantycki Wyspy Kanaryjskie „…Gorące słońce, słony wiatr, przepiękne krajobrazy i wspaniali ludzie. Mój pierwszy morski rejs pod okiem doskonałego żeglarza i doświadczonego kapitana. Niezapomniana przygoda przez duże P. …”

Mateusz M. Rejs wiosna 2013 Bałtyk i Rejs z Chorwacji do Gibraltaru jesień 2013 „..Z kapitanem Adamem i firmą Adept 44 pływałam na dwóch rejsach i każdy z nich był wyjątkowy. Kapitan świetnie prowadzi szkolenia, integruje załogę i atmosfera w trakcie rejsu jest bardzo dobra. Polecam każdemu bo warto!…”

Natalia D. Rejs Bałtyk 2015 …”Kilka słów o udziale….

Rejsy , żeglowanie, celebrowanie spotkania z morzem to zawsze wyjątkowe przeżycie.
W wydaniu Baltic Anchor rejs był również spotkaniem z wartościowymi i ciekawymi Ludzmi. Dzięki Osobie Kapitana Adama mogłam pogłębić swoją wiedzę . Zyskałam piękne wspomnienia “…

Józef W. Rejs 4 tygodnie jesień 2013 rok. „…Witam! W zeszłym roku byłem uczestnikiem rejsu (Alicante-Agadir) 4 ry tygodnie na jachcie, którym dowodził chef Adam Jakubczak.Rejs udany chociaż pogoda była nie najlepsza,ale atmosfera na jachcie b.dobra.Sam kapitan znakomicie prowadził ten jacht wiedza nawigacyjna i manewrowa bez zarzutu.Do wszystkich tzw.pośrednich portów (wymiana załogi) przypłynięcie w czasie. Co jest b.ważne z uwagi na odloty samolotów.Rejs pod względem szkoleniowym również spełnił zadanie. Pozdr.Józek W.

 

Karolina R.; Rejs z Chorwacji do Gibraltaru jesień 2013 „…Bardzo przyjemna atmosfera, odwiedziliśmy urokliwe zakątki Chorwacji. Profesjonalizm i duże doświadczenie Kapitana pozwoliły zdobyć nową wiedzę i przeżyć wspaniałe wakacje…”

Krzysztof J. Rejs na Bałtyku jesień 2013 i wiosna 2014 „…Pływanie z Kpt. Adamem to przyjemność wiele się dzieje choć może czasem zbyt mało lecz morze to nie żart. Kapitan odpowiedzialny lecz nie surowy Na rejsach atmosfera jaka być powinna załoga niczym rodzina. wszystko fajnie zaplanowane i dobrze poprowadzone nie tylko na morzu, również pomoc przy zaplanowaniu dojazdu i powrotu … POZDRAWIAM stopy wody pod kilem !…”

Helena R. Rejs Bałtyk Listopad 2012 r. „…Adam to świetny kapitan, umie radzić sobie w trudnych warunkach, chętnie dzieli się wiedzą, potrafi utrzymać atmosferę na jachcie, podpowie co ciekawego można zwiedzić, robi świetne foty…”