Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

spot GEN3

spot GEN3 to urządzenie pozwalające na zachowanie kontaktu w wypadku powiadomień w bezpieczeństwie i w niebezpieczeństwie. Pozwala na powiadomienie w wypadku ratowaniu zdrowia i życia za pomocą Centrum Alarmowego  GEOS.

Na początek pozytywy posiadania i wykorzystywania tego urządzenia.

Bez wątpienia to najtańsze takie uniwersalne urządzenia dla wszystkich wędrowców. Nie jest dedykowane do jachtów.

Może wezwać pomoc w każdych warunkach. To jeszcze trochę informacji z własnego doświadczenia.

Urządzenie spot GEN3 towarzyszy nam na jachcie od kilku lat.  Już przywykliśmy podczas sztormów, do telefonów od rodzin załogantów, czy wszystko w porządku bo od kilku dni jesteśmy w jednym porcie 🙂 Mamy też komfort pełnego śledzenia pozycji i możliwości powiadomienia w niebezpieczeństwie poza linią zasięgu AIS i u wybrzeża Afryki.  spot pokazuje naszą lokalizację zawsze i jest urządzaniem, którego przenoszenie jest łatwe i proste. Waży niewiele i do śledzenia nie musi widzieć nieba. Prowadzi skutecznie namiar z pod pokładu jachtu i z wnętrza plecaka. Wcześniejsze urządzenie posiadało wiele wad. Pierwsze to baterie które wyczerpywały się po 12 godzinach i brak możliwości ładowania urządzenia z sieci 220 lub 12v. W tym modelu baterie pozwalają na pracę kilka dni i podczas pracy na jachcie jest podłączone do siei. To oszczędza baterie i wydłuża pracę, jako urządzenie stacjonarne. Zawsze jak opuszczamy jacht i jedziemy na wyprawy spot nam towarzyszy. W ten sposób posiadamy urządzenie satelitarne pozwalające na wezwanie pomocy w Afryce w górach Atlas lub w innym dowolnie oddalonym od zasięgu gsm miejscu. Jak do tej pory jedno urządzenie spełnia wiele ról dobrze się sprawdzając.

Trochę wad.

W internecie jest sporo opisów podróżników z wykorzystania tego urządzenia. Jest wiele opinii. Ja dodam tylko że dla bezpieczeństwa posługiwania się tym urządzeniem, każdy musi posiadać przy sobie dodatkowe źródło energii do tego urządzenia. Może to być standardowy power bank lub po prostu baterie AAA. Urządzenie posiada wejście mikro usb i miejsce na 4 baterie AAA. Do wezwania pomocy wystarczy tylko kilka minut pracy jednak bez energii pozostanie bezużyteczne.

Nie będę pisać o cenie tego urządzenia, każdy zainteresowany znajdzie to w internecie jego cenę i miejsce sprzedaży.

Poniżej opis funkcjonowania;

W_jaki_Sposob_dziala_SPOT

Funkcja_SOS

Certyfikat_SPOT

To czy wyposażycie się w to lub podobne urządzenie zależy od Was.

Cóż ja pamiętam że życie nie ma ceny, pamiętajcie i Wy.

Podobne urządzenia istnieją, śledźcie nowości i szukajcie interesujących rozwiązań !

Oby nigdy się nie przydały !

Kap. Adam