Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

Jacht S/Y SISTRUM – pełen serwis jachtu wiosna 2017 zakończony

Podczas naszych wypraw odwiedzamy wymagające wody. Stacjonujemy w trudnych, słabo przygotowanych portach Afryki. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszych załóg oraz komfort pływania, dwa razy w roku robimy serwis jachtu w suchym doku.

Powody aby serwis był dokładny i częsty można mierzyć w milach morskich. Dwa miesiące spędzone u wybrzeży Afryki i Wyspy Kanaryjskich wystarczą, aby dokonać solidnego przeglądu silnika, układu napędowego, sterowego oraz olinowania. Słowem, każdy element jachtu musi zostać sprawdzony i poddany diagnostyce.

Afryka i jej wybrzeże, które stanowią wody Oceanu Atlantydzkiego są nie tylko niebezpieczne, ale także bardzo zanieczyszczone.

A jak jest w przypadku portów basenu Morza Śródziemnego? Nie rzadko są one niebezpieczne i towarzyszą im niekorzystne warunki. Porty, dostosowane nautycznie, mogą nas też nieprzyjemnie zaskoczyć.

W ogóle żeglarstwo na otwartych wodach nie jest łatwe. Nie o to jednak w chodzi, aby było łatwo. Doświadczeni żeglarze i podróżnicy zawsze szukali, szukają i będą szukać pięknych wód i miejsc, bez względu na przeciwności. Poznawanie wartościowego świata, jest zarazem poznawaniem siebie.

Dlatego żeglarstwo, poza tym, że jest to cudowny sport, stanowi żywioł, który porywa za sobą tysiące podróżników!

Na jachcie zebraliśmy kilkanaście ton sprzętu i wyposażenia dającego nam komfort i bezpieczeństwo.

Jacht jest naszym domem, podstawą transportu i bezpieczeństwa. Jego niezawodność, nowoczesność oraz funkcjonalność to ciągła niekończąca się praca. Byłbym nieszczery, gdybym nie powiedział, że jest to także ogromna przyjemność i zabawa zarazem!

Jako instruktorzy mamy dodatkowe obowiązki. Uczymy posługiwania się nie tylko narzędziami i sprzętem znanym od pokoleń, ale też najnowszymi zdobyczami techniki. Wyposażenie bezpieczeństwa i urządzenia poprawiające niezależność jachtu, powinny być zawsze unowocześniane i w doskonałym stanie.

Komunikacja naziemna i satelitarna, indywidualne i grupowe środki ratunkowe, tradycyjne mapy i te elektroniczne, zawsze powinny systematycznie uzupełniane.

Dlatego też, tylko w tym sezonie, wszystkie nasze jednostki zostały wyposażone w nowe duże Plotery Raymarine, elastyczne panele słoneczne i nowoczesne magnetyczne prądnice wiatrowe.

Cały jacht i wszystkie układy przeszły dokładny przegląd i serwis w suchym doku.

Wszystkie jednostki są wyposażone w komunikację satelitarną, pozwalającą na komunikacje w niebezpieczeństwie, ale też w warunkach nie zagrażających życiu.

Dodatkowo burta naszego jachtu SISTRUM, została doskonale wypolerowana.

Podwodzie zostało oczyszczone i pokryte 4 warstwami najnowszego czarnego antyfulingu firmy HENKEL.

Sam pokład po kilku dniach ciężkiej pracy całego zespołu serwisowegom został pokryty nowym Holenderskim Teakiem, wielokrotnie odporniejszym od dotychczasowego pokrycia pokładu.

Mówiąc w skrócie, jacht znów ma podniesiony komfort i wytrzymałość.

Pod naszym dowództwem i dzięki wyjątkowym załogom, jacht Sistrum ma nie tylko duszę, ale jest także technicznie przygotowany do tego, aby porwać nas i nasze załogi w  nowe nieznane miejsca

To jednak tylko początek przygotowań do realizacji wyjątkowego i pierwszego tego typu projektu w kraju. Reality Sailing 24.

Po jego zakończeniu projektu, też dzięki Wam jacht zostanie wyposażony w najnowsze urządzenia komunikacyjne, jednocześnie damy do nich Wam dostęp tworząc niepowtarzalną praformę edukacyjną i przygodową.

Załączony powyżej schemat instalacji na jachcie ma dwa kolory;

Niebieskie elementy na schemacie;

Instalacje i unowocześnienia serwisu wiosna 2017 to najważniejsze instalacje znacząco podnoszące bezpieczeństwo jachtu.

Podczas serwisu został wymieniony pokład Teakowy a jacht został gruntownie odświeżony !

Czerwone elementy na schemacie;

Instalacje i unowocześnienia Projektu Reality Sailing 24 to wyjątkowe wyposażenie pozwalające wszystkich z domów z pracy i platformy własnych komputerów uczestniczyć przez 12 miesięcy i 24 godziny w naszym rejsie. Dzięki nowoczesnej platformie stworzymy doskonałe materiały edukacyjne i wyjątkową możliwość uczestniczenia w prawdziwej wyjątkowej przygodzie !

Więcej opowie film promocyjny, zapraszamy też na stronę www.realitysailing24.com

Patronat medialny projektu Reality Sialing 24 to; TVP2, Magazyn ŻAGLE i PODRÓŻE

P.S. Dziękuje Kapitanowi Krzysztofowi, Oficerowi Jarkowi, Żonie Edycie, córce Kalince i dziadkowi Marianowi oraz wszystkim uczestniczącym w serwisie.

Praca z Wami to byłą przyjemność a jacht dzięki Wam jest piękny i doskonale przygotowany ! Jesteście wyjątkowi !