Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

Calpe – Góra i port – Czas Między Czasem

Calpe – Góra i port – czas między czasem

Kilka dni temu u wybrzeży Hiszpanii sztormowa pogoda zatrzymała jacht i załogę na 24 godziny w małym porcie Morayra.

Piękne niecodzienne miejsce, Morayra. Tego dnia miejscowym samochodem, po następnej przygodzie z wypożyczaniem czegokolwiek w Hiszpanii, zabrałem cześć załogi na Górę w miejscowości Calpe.

Chciałem przeżywać nie chciałem myśleć i planować. Chciałem być częścią przestrzeni i miejsc które mnie zapamiętają ale ja, zmienię się zapamiętując je.


Nad portem i mariną w mieście jest przepiękna góra 380 m. Rozciąga się z niej śliczny widok na miasto i morze. To odosobnione miejsce szczególnie jesienią. Podczas drogi spotkaliśmy zaledwie kilka osób które zdecydowały się na kilku godzinne wejście podczas zachodu słońca.


W takich miejscach czas się zatrzymuje. Miasta które góra ogląda od setek lat się zmieniają. Codziennie nowi ludzie się nią zachwycają i przeżywają swoje emocje. Ona jednak nie zmienia się.
Byłem tam widziałem i czułem ten mały monumentalny kawałek świata który góruje spokojnie nad nasza cywilizacją rozwijającą się w mieście poniżej.

Czułem jak mały jestem i jak wielki świat przeżywa się wewnątrz. Jak każdy z nas jest wielki bo zmienia ten świat. każdy w nas ma swój świat który widzi i jest jego, nikt nie kupi wspomnień i doświadczenia. To drogocenna część nas i nie do kupienia. A świat pozwala nam się postrzegać i brać z niego czego pragniemy.

Bierzmy z niego wszystko co daje nam Szczęście, Uczucia, Marzenia.
Kto wie co będzie jutro !!!