Tanie rejsy rodzinne, stażowe, szkoleniowe | baltic-anchor.pl

13 grudnia 2014 – Zapiski z Rejsu – Afryka, piękna inna nie znana żeglarzom!

 
Nie zawsze podczas rejsów na Oceanie da się zaplanować wszystkie dni na morzu.
13 grudnia zamiast walczyć z szalejącym oceanem, wynajętym samochodem pojechaliśmy zwiedzać najpiękniejszą nieznaną Afrykę.
 
Niestety czas karawan mamy za sobą, zamiast romantyzmu mamy całą Afrykę w zasięgu samochodu. Choć trzeba odrobinę oczytania i odwagi. Teraz w jeden dzień możemy dojechać do małej Sahary i cudownego nabrzeża w Lagzira.
 
Po drodze znów widzieliśmy że piękna ziemia Afrykańska jest dzika i wymagająca.
Puste koryta rzek są urzekające choć też przerażające. Podobno siostra kolegi Witka zna kogoś kto słyszał że w tym roku Maroko przeżyło potężną powódź, to jej efekty najprawdopodobniej oglądaliśmy !
 
 I najprawdziwsze jest to jacy wyjątkowi i interesujący ludzie mieszkają w tych niedostępnych terenach. Ich praca jest ciężka a oni cieszą się życiem, cieszą się gośćmi. Praca z nimi to przyjemność. Miałem szczęście zaorać swój kawałek pustyni! Nad samym oceanem jest przepiękna miejscowość Lagzira. Do niej właśnie prowadzi droga przez małą pustynię. W tej miejscowości istnieją nieprawdopodobne arkady skalne nad oceanem. Tam oprócz zapierających dech w piersi widoków na kilka godzin przed sztormem na oceanie poznałem miejscowych rybaków. I znów poznałem ludzi cieszących się życiem, pracą, herbatą ! Jak świetnie obcuje się z ludźmi cieszącymi się że są!
 

Jutro już wyruszam na ocean. Znowu kilka dni pod żaglami bez lądu na horyzoncie. Podczas właśnie wacht, kilkudniowych rejsów, podczas wymagającej pogody i ciężkiej pracy na pokładzie poznajemy się najbardziej. Wiemy jak smakuje bezpieczeństwo, odpoczynek i ciepły posiłek!
Na morzu zawiera się przyjaźnie na całe życie ! Warto to przeżyć i poznać wyjątkowych ludzi mórz i oceanów!Podczas długich dni i nocnych wacht poznajemy prawdziwych ludzi i prawdziwych siebie. Co najciekawsze zawsze później na stałym lądzie jesteśmy spokojniejsi i mądrzejsi o wiedzę życiową!

Dostępne jest to dla żeglarzy, którzy zaryzykowali zmierzyć w samym sobą na Oceanie !