Zapraszamy na rejsy stażowe, dla początkujących i średnio zaawansowanych sterników.

 

Wykonując obowiązki oficera pokładowego wszyscy rozwijają wiedzą i umiejętności samodzielnego prowadzenia jachtu.

Dodatkowo koncentrując się na określonych obowiązkach wszyscy czynią znaczące postępy w wybranych dziedzinach wiedzy żeglarskiej w krótkim czasie, bez ryzyka dla załogi i jednostki.

Będąc oficerem uczycie się, macie prawo popełniać błędy które ktoś będzie mógł naprawić.

 

Dodatkowo tylko u Nas dla Oficerów wyjątkowa oferta, doceniając Wasz wkład w życie i bezpieczeństwo jachtu proponujemy

Tylko 600 zł tygodniowo za miejsce na jachcie

Minimalny udział w rejsie jako oficer to 3 tygodnie

 

 Każdy z kapitanów musiał przejść tą samą długą. Nie łatwą drogę do osiągnięcia samodzielności, osiągnięcia bezbłędności i bezpieczeństwa w podejmowanych decyzjach. Czas między uzyskaniem uprawnień sternika a samodzielnym pływaniem na coraz bardziej wymagających jednostkach to dalej czas nauki.  Samo przebywanie na pokładach jachtów i uczestniczenie w rejsach jako załoga to niestety za mało. 

Każda godzina na morzu jest nie niedoceniana, staż jest niezbędny. Ale odpowiedzialność na morzu to nie tylko doświadczenie i wiedza ale przede wszystkim trafne decyzje za które ponosimy pełną odpowiedzialność przed ludźmi i prawem. Trzeba de decyzje podejmować, to jedyny sposób ich ćwiczenia. I nie możemy sobie pozwolić na błędy bo tak właśnie dzieją się złe rzeczy na morzach. Z braku doświadczenia mimo dobrej woli. Jedyny taki sposób to podejmowanie tych decyzji w obecności kogoś kto może że ocenić i zmienić jeśli tego będą wymagać.

Niewiele czasu podczas szkoleń na sternika poświęca się odpowiedzialności i ogromnej różnicy prawa morskiego w porównaniu do prawa cywilnego. Dopiero zupełnie sami podejmując decyzje poczujemy ze rozwiązań jest wiele, danych i zmiennych jeszcze więcej a często tylko jedno rozwiązanie jest bezpieczne dla nas, załogi i jednostki. Prawidłowy wybór nie jest łatwy i możemy się tego nauczyć tylko na podstawie doświadczenia i błędów.

Wiemy że niedopuszczalne jest popełnianie błędów zimą na morzach i oceanach. Nie mamy prawa narażać innych.

Bycie oficerem lub posiadanie kapitana na pokładzie to unikatowe prawo popełniania błędów. To największe doświadczenie niedające się porównać z innym, dodatkowo to też bezpieczeństwo dla załogi i jednostek.

 

 

Sprawdźcie najkorzystniejsze dla Was terminy, my pomożemy Wam zorganizować dojazd i się przygotować.

 

Daty etapów

Trasa, podstawowe porty (szczegóły trasy ustala załoga z kapitanem)

Jacht, S/Y Sistrum
03.03-10.03.2018Wyspy Kanaryjskie; (Teneryfa – Grand Canaria – Lanzarote)Etap zakończony
Odwiedzimy 4 piękne wyspy Kanaryjskie. Odwiedzimy 6 portów atlantydzkich. Dodatkowo zwiedzimy wyjątkowe wybrzeża i najciekawsze części wysp.
10.03-17.03.2018Wyspy Kanaryjskie – Maroko: (Lanzarote – Agadir )–  Trekking w górach AtlasEtap zakończony
Kilka dni na otwartym oceanie, to etap dla prawdziwych żeglarzy. Wyspy kanaryjskie i Afryka w tydzień. Dodatkowo zwiedzimy najciekawsze dostępne wybrzeże Afryki wokół Agadiru.
17.03-24.03.2018Maroko; (Agadir –  Casablanca –  (Mohamedia) Rabat); Trekking w górach AtlasEtap zakończony
Wspaniałe wybrzeże Atlantyku, pływy i Afryka. Dodatkowo jest szansa na wyprawę w Góry Atlasu Wysokiego i wejście na najwyższy szczyt Afryki północnej.
24.03-31.03.2018Maroko – Hiszpania: (Rabat (Mohamedia) – Tanger – Gibraltar); Przygoda w Afryce, kilka dni w Górach Atlas !Etap zakończony
Odwiedzimy najpiękniejsze porty Afryki północno zachodniej. Odwiedzimy Casablankę Tanger i Gibraltar. Powrót z etapu lotem przez Malagę.
31.03-07.04.2018Hiszpania – Maroko: (Gibraltar – Ceuta – Tanger – Gibraltar – Malaga)Etap zakończony
Gibraltar, Hiszpania i wspaniały klimat śródziemnomorski. Wyjątkowe porty wspaniałe jedzenie i prawdziwe morze
07.04-14.04.2018Serwis AlmerimarEtap zakończony
Jacht serwisujemy po zimie na oceanie i w Afryce.
14.04-21.04.2018Serwis AlmerimarEtap zakończony
Jacht serwisujemy po zimie na oceanie i w Afryce.
21.04-28.04.2018Hiszpania: (Malaga – Alicante); Hiszpańska historia, dzika przyroda i morze!Etap zakończony
Zaczynamy z Pięknej Malagi przez Cartagene do stolicy Volvo Ocean Race – Alicante. Rejs śladami jednych z największych regat świata.
28.04-05.05.2018Hiszpania Baleary: (Alicante – Palma); Trekking w Hiszpanii MAJÓWKAEtap zakończony
Majówka w pięknych ciepłych, pełnych zabawy tańca i imprez wysp Balearów ! MAJÓWKA Z Nami to gwarancja najlepszej możliwej zabawy na ten wyjątkowy czas długiego weekendu majowego.
05.05-12.05.2018Włochy – Hiszpania: (Palma – Cagliari); Najdłuższy odcinek na morzu!Etap zakończony
Wspaniały etap dla prawdziwych żeglarzy. Kilka dni na otwartym morzu. Wspaniałe doświadczenie dla przyszłych sterników pływających nie tylko po Chorwacji i Grecji. Nuczycie się więcej niż przez tygodnie na wygodnych wodach przy brzegach.
12.05-19.05.2018Włochy: Sycylia – Sardynia; (Cagliari -Palermo) Śladami wyspiarzy WłoskichEtap zakończony
Wspaniałe wyspy, Sardynia (miejsce doskonałych plaż, klifów i rezerwatów) do Sycyli (Stolicy mafii i jajpiękniejszych klifów Morza Śródziemnego)
19.05-26.05.2018Włochy: Sycylia (Palermo – Reggio Calabria); Rejs, mafia sycylijska i Wulkany.Brak miejsc 
Ten rejs to nie tylko piękna Sysylia to też wyjątkowe Wyspy Liparyjskie z aktywnymi wulkanami. To etap dla podróżników i osób ciekawych pięknego i wyjątkowego świata.
26.05-02.06.2018Włochy: (Reggio Calabria – Brindisi); Rejs we WłoszechLast Minute
Długi etap włoski, piękne porty, piękne wybrzeże, doskonałe jedzenie. Przejście jednodniowe do na otwartym morzu. To wszystko to wspaniały kąsek dla żęglarzy chcących zdobyć prawdziwe doświadczenie.
02.06-09.06.2018Włochy – Chorwacja; (Brindisi – Dubrovnik);  Wyprawa CzarnogóraLast Minute
Przejście przez Morze Adrityskie, momo żę jest tak blisko nadal sprawia niespodzianki. Na końcu odwiedzimy najpiękniejsze miejsce czarnogóry. Magiczną dolinę kotor z dalej do Dubrownika.
09.06-16.06.2018Chorwacja; (Dubrovnik – Zaton); Powitanie lata w ChorwacjiLast Minute
Wracamy do naszej ukochanej Chorwacji przez najpiękniejsze porty. Przez Korcule, Hwar, Trogir do naszego do Zaton koło sibenika. Zapraszamy na etap który będzie ukoronowaniem całej zimowej wyprawy na ocean.

 

Zapraszamy też na nasz kanał Youtube i do naszego bloga. Publikujemy instrukcje i szkolenia.

Odwiedzajcie nas systematycznie, my systematycznie będziemy uzupełniać bazę dla Was