Zapraszamy na rejsy stażowe, dla początkujących i średnio zaawansowanych żeglarzy i sterników 

 

Podczas wszystkich etapów wypraw prowadzimy doszkolenia i staże.

Wszyscy załoganci uczestniczą aktywnie w życiu jachtu płynącego zgodnie z dobrą praktyką żeglarską.

Dodatkowo wszyscy uczestniczą w rozszerzonych szkoleniach na pokładzie jachtu.

Podstawowe szkolenia są obowiązkowe, dodatkowe są do ustalenia każdorazowo z załogami.

 

 

Jeśli chcecie pływać nocami, i spędzić wiele dni na morzu bez widoku lądu. Pracować jako żeglarze morscy, nauczyć się samodzielnego bezpiecznego i pewnego prowadzenia jachtu zapraszamy do Nas.

To ogromna przygoda i nieporównywalne z letnim pływaniem doświadczenie. Będziemy pływać na akwenach i w terminach gdzie inni boją się pływać bo nie mają doświadczenia. Zdobędziecie umiejętności które możecie zdobyć tylko z Nami

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejs stażowy to oczywiście nie każdy rejs w jakim możecie uczestniczyć. Nie trzeba nikogo przekonywać że niewiele się nauczycie biernie stojąc za sterem i wykonując tylko podstawowe prace na górnym pokładzie. Niewiele wam da też samo wykonywanie poleceń. To oczywiście godziny na morzu ale staż skuteczny to dużo więcej niż tylko godziny na morzu.

Rejs stażowy to uczestniczenie w coraz bardziej wymagających decyzjach i ich poznawanie ich przyczyn. To świadome uczestniczenie w analizie warunków na morzu, warunków w portach i możliwościach załogi.

To też uczestniczenie w manewrach i doskonalenie umiejętności. Ale to wymaga od załogi zmiany w nastawieniu. Koncentracji na zadaniach i myśleniu przyczynowym. Wykonujemy zwroty, refujemy żagle oraz wykonujemy inne czynności jako reakcje na zmianę warunków lub celów. Podczas rejsów stażowych dowiecie się o przyczynach decyzji i będziecie się doskonalić we własnych decyzjach.

 

Możecie mi wierzyć, najłatwiej jest samemu kapitanowi stać za sterami, decyzje motywować że tak trzeba i cel obierać zgodnie z intuicją. Taki może być oczywiście dobry rejs, ale to nie jest rejs stażowy ! Na rejsie stażowym kapitan i oficerowie mają zawsze stać obok Was i obok steru. Być obok Was jak prowadzicie mapę i ustalacie najkorzystniejszy kurs. Kapitan ma być zawsze z Wami podczas odpraw portowych i granicznych jako osoba przyjmująca odpowiedzialność za Wasze decyzje. Bo on je konsultuje, jednak decyzje mają być Wasze Kapitan je akceptuje lub tłumaczy jakie są najlepsze i jak je zmienić. Nie ma nigdy tłumaczeń że tak trzeba bo ja mam doświadczenie, Kapitan Was uczy! Podczas rejsów stażowych Kapitan jest odpowiedzialny za Wasze decyzje na morzu, bo albo Was nie nauczył albo nie upewnił się że nie umiecie ! To jest rejs stażowy !

 

 

 

Zatem zapraszamy Was na rejsy stażowe na pokładzie naszych jachtów ! Będzie na rejsach stażowych w warunkach jak sami byśmy tego oczekiwali ! A przeżyliśmy kiedyś jak Wy, rejsy stażowe o różnych wartościach poznawczych 🙂 Wiemy co robić i czego nie robić !

 

Sprawdźcie najkorzystniejsze dla Was terminy, my pomożemy Wam zorganizować dojazd i się przygotować.

 

Daty etapów

Trasa, podstawowe porty (szczegóły trasy ustala załoga z kapitanem)

Jacht, S/Y Sistrum
03.03-10.03.2018Wyspy Kanaryjskie; (Teneryfa – Grand Canaria – Lanzarote)Etap zakończony
Odwiedzimy 4 piękne wyspy Kanaryjskie. Odwiedzimy 6 portów atlantydzkich. Dodatkowo zwiedzimy wyjątkowe wybrzeża i najciekawsze części wysp.
10.03-17.03.2018Wyspy Kanaryjskie – Maroko: (Lanzarote – Agadir )–  Trekking w górach AtlasEtap zakończony
Kilka dni na otwartym oceanie, to etap dla prawdziwych żeglarzy. Wyspy kanaryjskie i Afryka w tydzień. Dodatkowo zwiedzimy najciekawsze dostępne wybrzeże Afryki wokół Agadiru.
17.03-24.03.2018Maroko; (Agadir –  Casablanca –  (Mohamedia) Rabat); Trekking w górach AtlasEtap zakończony
Wspaniałe wybrzeże Atlantyku, pływy i Afryka. Dodatkowo jest szansa na wyprawę w Góry Atlasu Wysokiego i wejście na najwyższy szczyt Afryki północnej.
24.03-31.03.2018Maroko – Hiszpania: (Rabat (Mohamedia) – Tanger – Gibraltar); Przygoda w Afryce, kilka dni w Górach Atlas !Etap zakończony
Odwiedzimy najpiękniejsze porty Afryki północno zachodniej. Odwiedzimy Casablankę Tanger i Gibraltar. Powrót z etapu lotem przez Malagę.
31.03-07.04.2018Hiszpania – Maroko: (Gibraltar – Ceuta – Tanger – Gibraltar – Malaga)Etap zakończony
Gibraltar, Hiszpania i wspaniały klimat śródziemnomorski. Wyjątkowe porty wspaniałe jedzenie i prawdziwe morze
07.04-14.04.2018Serwis AlmerimarEtap zakończony
Jacht serwisujemy po zimie na oceanie i w Afryce.
14.04-21.04.2018Serwis AlmerimarEtap zakończony
Jacht serwisujemy po zimie na oceanie i w Afryce.
21.04-28.04.2018Hiszpania: (Malaga – Alicante); Hiszpańska historia, dzika przyroda i morze!Etap zakończony
Zaczynamy z Pięknej Malagi przez Cartagene do stolicy Volvo Ocean Race – Alicante. Rejs śladami jednych z największych regat świata.
28.04-05.05.2018Hiszpania Baleary: (Alicante – Palma); Trekking w Hiszpanii MAJÓWKAEtap zakończony
Majówka w pięknych ciepłych, pełnych zabawy tańca i imprez wysp Balearów ! MAJÓWKA Z Nami to gwarancja najlepszej możliwej zabawy na ten wyjątkowy czas długiego weekendu majowego.
05.05-12.05.2018Włochy – Hiszpania: (Palma – Cagliari); Najdłuższy odcinek na morzu!Etap zakończony
Wspaniały etap dla prawdziwych żeglarzy. Kilka dni na otwartym morzu. Wspaniałe doświadczenie dla przyszłych sterników pływających nie tylko po Chorwacji i Grecji. Nuczycie się więcej niż przez tygodnie na wygodnych wodach przy brzegach.
12.05-19.05.2018Włochy: Sycylia – Sardynia; (Cagliari -Palermo) Śladami wyspiarzy WłoskichEtap zakończony
Wspaniałe wyspy, Sardynia (miejsce doskonałych plaż, klifów i rezerwatów) do Sycyli (Stolicy mafii i jajpiękniejszych klifów Morza Śródziemnego)
19.05-26.05.2018Włochy: Sycylia (Palermo – Reggio Calabria); Rejs, mafia sycylijska i Wulkany.Brak miejsc
Ten rejs to nie tylko piękna Sysylia to też wyjątkowe Wyspy Liparyjskie z aktywnymi wulkanami. To etap dla podróżników i osób ciekawych pięknego i wyjątkowego świata.
26.05-02.06.2018Włochy: (Reggio Calabria – Brindisi); Rejs we WłoszechLast Minute 590 zł
Długi etap włoski, piękne porty, piękne wybrzeże, doskonałe jedzenie. Przejście jednodniowe do na otwartym morzu. To wszystko to wspaniały kąsek dla żęglarzy chcących zdobyć prawdziwe doświadczenie.
02.06-09.06.2018Włochy – Chorwacja; (Brindisi – Dubrovnik);  Wyprawa CzarnogóraLast Minute 590 zł
Przejście przez Morze Adrityskie, momo żę jest tak blisko nadal sprawia niespodzianki. Na końcu odwiedzimy najpiękniejsze miejsce czarnogóry. Magiczną dolinę kotor z dalej do Dubrownika.
09.06-16.06.2018Chorwacja; (Dubrovnik – Zaton); Powitanie lata w ChorwacjiLast Minute 590 zł
Wracamy do naszej ukochanej Chorwacji przez najpiękniejsze porty. Przez Korcule, Hwar, Trogir do naszego do Zaton koło sibenika. Zapraszamy na etap który będzie ukoronowaniem całej zimowej wyprawy na ocean.

 

Zapraszamy też na nasz kanał Youtube i do naszego bloga. Publikujemy instrukcje i szkolenia.

Odwiedzajcie nas systematycznie, my systematycznie będziemy uzupełniać bazę dla Was